Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Neschopnosť nájsť ministra školstva je prvý dôkazom zlyhania okyptenej koalície

Patrícia Medveď Macíková
  Neschopnosť nájsť za dva týždne kandidáta na ministra školstva je podľa strany HLAS prvým rukolapným dôkazom, že okyptená vládna...

 

Neschopnosť nájsť za dva týždne kandidáta na ministra školstva je podľa strany HLAS prvým rukolapným dôkazom, že okyptená vládna koalícia ani po odchode SaS nebude schopná dohody a už vôbec nie schopná vládnuť.

„Celé leto ani ďalšie dva týždne nestačili trom koaličným partnerom, aby našli osobu, schopnú na začiatku školského roka prevziať plnú zodpovednosť za tento dôležitý, no vládou podceňovaný rezort. Poverenie vedením ministerstva školstva premiéra, ktorý absolútne nezvláda ani svoje doterajšie povinnosti, je výsmechom všetkým žiakom, študentom a najmä ich rodičom,“ povedal líder HLASu Peter Pellegrini.

Menšinová vláda podľa HLASu už teraz porušuje sľub, že po odchode SaS z vlády skončia vzájomné spory. „Mrzí ma, že pani prezidentka dnes posvätila menšinovú vládu a prevzala za ňu časť politickej zodpovednosti. Odborníci bez politického krytia nemajú šancu presadiť zásadné opatrenia, ktoré dnes Slovensko naliehavo potrebuje pri zdražovaní a energetickej kríze. Údajné politické krytie neexistujúcim premiérom by bolo na smiech, ak by to nebola tragédia. Pán Heger je hovorca a poštár Igora Matoviča, ktorý uprednostnil chorý svet svojho predsedu pred zodpovednosťou za Slovensko. Menšinová vláda pod jeho vedením len prehĺbi chaos a mizériu, a preto by si ľudia čím skôr v predčasných voľbách mali vybrať vládu novú,“ uzavrel Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom