Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Neschválenie zmeny interrupcií nech je apelom na vládnu koalíciu, aby sa konečne venovala reálnym problémom ľudí

Patrícia Medveď Macíková
Neschválenie zmien interrupcií by podľa strany HLAS – sociálna demokracia malo byť apelom na vládnu koalíciu, aby prestala vybíjať svoju...

Neschválenie zmien interrupcií by podľa strany HLAS – sociálna demokracia malo byť apelom na vládnu koalíciu, aby prestala vybíjať svoju energiu na témach, ktoré polarizujú a rozdeľujú Slovensko.

„Ľudia sa dnes boja, ako prežijú ďalšie mesiace pri prudko rastúcich cenách energií a potravín, vysokej inflácii a fatálnym dôsledkom pandémie. Namiesto riešenia týchto kľúčových problémov spoločnosti vládni poslanci opakovane predkladajú zbytočné a nezmyselné zákony, ktoré Slovensko dnes nepotrebuje a na ktorých nepanuje žiadna celospoločenská zhoda. Rekordná nedôvera ľudí vo vládu je potom absolútne oprávnená,“ povedal líder HLASu Peter Pellegrini.

HLAS zdôrazňuje, že počet interrupcií na Slovensku dlhodobo klesá a slovenská legislatíva v tejto oblasti je dostatočne kvalitná. „Neexistuje žiadna spoločenská objednávka a už vôbec nie zhoda na zmene takejto legislatívy. Jediným dôvodom týchto zmien je pretláčanie svojich úzko ideologických pohľadov tak zo strany odporcov, ako aj zástancov interrupcií. Sme presvedčení, že Slovensko dnes nepotrebuje tieto kultúrne vojny a že vláda má namiesto nich riešiť skutočné problémy svojich občanov,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom