Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Nikto nedokáže samosprávam sľúbiť a nedať viac ako Heger

Patrícia Medveď Macíková
Nikto nedokáže samosprávam sľúbiť a nedať viac ako bývalý premiér a exminister financií Eduard Heger. Povedal to dnes v reakcii...

Nikto nedokáže samosprávam sľúbiť a nedať viac ako bývalý premiér a exminister financií Eduard Heger. Povedal to dnes v reakcii na jeho tlačovú besedu podpredseda strany HLAS a poslanec NR SR Richard Raši. Raši zároveň pripomenul, že Eduard Heger, pokiaľ z pozície premiéra a ministra financií rozhodoval o štátnej kase, samosprávam vzal stovky miliónov eur. „Heger samosprávam nedokázal vykompenzovať náklady na celoštátne povinné testovania, na pomoc utečencom z Ukrajiny, na zvýšené energie a podporoval akože prorodinné Matovičove opatrenia, ktoré samosprávam z rozpočtov zobrali stovky miliónov eur,“ pripomenul R. Raši. Dodal, že viac ako tri roky mal Heger možnosť odpustiť samosprávam aj covidové pôžičky a nespravil to.

Aj preto Matovičove a v tom čase aj Hegerove OĽANO pohorelo v komunálnych voľbách a získalo len tri starostovské posty. „Dnes sa pán Heger tvári ako opozičný politik, ktorý bez kúska hanby vyzýva predsedu úradníckej vlády Ľudovíta Ódora, aby sal samosprávam 108 miliónov eur, ktoré im Heger sľúbil a odpustil im covidové pôžičky. Len zvýšený daňový bonus, ktorým sa Heger s Matovičom chvália, obral samosprávy v tomto roku o vyše 300 mil. eur. A samosprávy si od ľudí musia tieto peniaze vziať späť, aby mohli zabezpečovať základné služby,“ upozorňuje R. Raši.
Strana HLAS, ktorá komunálne voľby v roku 2022 vyhrala, uzatvorila so zástupcami samospráv celospoločenskú dohodu, podľa ktorej budú samosprávy, primátori, starostovia  a župani partnerom pre budúcu vládu partnermi a vláda neurobí žiadne kroky, ktoré by financovanie samospráv oslabovali. Zároveň predseda strany HLAS Peter Pellegrini dal verejný prísľub, že ak by sa po septembrový predčasných voľbách stal predsedom vlády, vláda  bude v každom okrese rokovať počas volebného obdobia dvakrát a do každého slovenského okresu prinesie aj investičné zdroje.
<< Späť k článkom