Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Nitrianska župa dofinancuje mzdy lekárov na pohotovostiach

Patrícia Medveď Macíková
Predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja a člen predsedníctva strany HLAS Branislav Becík reaguje na situáciu ohľadom pediatrov a ambulantnej pohotovostnej služby...

Predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja a člen predsedníctva strany HLAS Branislav Becík reaguje na situáciu ohľadom pediatrov a ambulantnej pohotovostnej služby v regióne. „V prvom rade chcem všetkých ubezpečiť, že sme spolu s poslancami Nitrianskeho kraja zabezpečili, aby pohotovostná služba pre deti v našom kraji fungovala aj naďalej. Niekomu sa môže zdať, že sa pediatri odmietajú starať sa o svojich pacientov. Ubezpečujem vás, že opak je pravdou,“ hovorí Becík.

Podávanie výpovedí pediatrov je podľa slov nitrianskeho župana prejavom túžby po zmene, nie nevôľou lekárov postarať sa o detských pacientov. „Ak aj podávajú výpovede, tak preto, aby upozornili na vážnosť situácie v zdravotníctve. Tri roky neschopnej vlády sa postarali o to, že nám horí celé Slovensko a nevieme, čo skôr hasiť. My v našom kraji ale nemôžeme dopustiť, aby neschopnosťou vlády trpeli naše deti,“ vyhlásil Becík.

Podľa § 4 ods. 1 písm. j) zákona č. 302/2001 Z.z. o samospráve vyšších územných celkov  v znení neskorších predpisov sa samosprávny kraj stará o všestranný rozvoj svojho územia a o potreby svojich obyvateľov – pritom utvára najmä podmienky na rozvoj zdravotníctva.

Nitriansky samosprávny kraj sa preto rozhodol dofinancovať mzdy lekárov a sestier v ambulantných pohotovostných službách aj v mestách Nové Zámky, Komárno, Topoľčany, Levice a Šaľa do rovnakej výšky akú v súčasnosti dostávajú lekári a sestry vykonávajúci ambulantnú pohotovostnú službu pre deti a dorast v Nitre.

„Týmto zabezpečíme plnohodnotnú zdravotnú starostlivosť pre naše deti aj naďalej,“ hovorí Becík a dodáva, že župa nemá neobmedzené prostriedky – chce pomôcť všade, kde pomôcť môže, ale nie je v jej kapacitách a možnostiach neustále nahrádzať vládu Slovenskej republiky.

<< Späť k článkom