Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Obávam sa, že vláda nové nemocnice nestihne postaviť

Patrícia Medveď Macíková
Vláda dnes schválila len to, čo už dávno mohla realizovať a ani po mesiacoch čakania sme sa nedozvedeli nič nové,...


Vláda dnes schválila len to, čo už dávno mohla realizovať a ani po mesiacoch čakania sme sa nedozvedeli nič nové, povedal podpredseda strany HLAS a člen zdravotníckeho výboru NR SR Richard Raši v reakcií na oznámenie výstavby nemocníc na Rázsochách a v Martine z Plánu obnovy.  “Obe nemocnice sa mali začať stavať už dávno. A to nehovorím, že netušíme nič o ostatných nemocniciach na Slovensku,” zdôraznil R. Raši. Podľa neho to znamená že koalícia stále nie je na výstavbe a rekonštrukcii ostatných nemocníc dohodnutá a naďalej tak ohrozuje viac ako 200 mil. eur z Plánu obnovy.
Vláda nielenže premrhala viac ako dva roky, ale aj milióny eur. Ešte vláda Petra Pellegriniho schválila rekonštrukciu nemocníc v Ružinove a v Banskej Bystrici a aj na to vyčlenila peniaze. Táto vláda tieto projekty zrušila a premrhala tak príležitosť ich zrekonštruovať za sumy, ktoré boli výrazne nižšie, ako sú dnes. 
“Zároveň sa pýtam, prečo je suma na lôžko v nemocnici v Martine výrazne nižšia ako na lôžko v Bratislave, keď v oboch prípadoch ide o porovnateľne veľké koncové univerzitné nemocnice,” upozorňuje R. Raši. Pri hrubej stavbe má podľa vlády stáť jedno lôžko v Martine 356 tisíc eur, v Bratislave 430 tisíc. 

Strana HLAS sa naďalej obáva, že vláda tieto nemocnice dostavať do polovice roka 2026 nestihne. “Veď súkromná nemocnica sa v Bratislave stavala 7 rokov, a tu vláda nemá ani projektovú dokumentáciu,” upozorňuje R. Raši.

<< Späť k článkom