Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Oceňujeme ochotu kandidátov na žilinského župana rokovať o spoločnom postupe

Patrícia Medveď Macíková
PETER SLYŠKO OCEŇUJE OCHOTU TROCH KANDIDÁTOV NA ŽILINSKÉHO ŽUPANA ROKOVAŤ O SPOLOČNOM POSTUPE Kandidát HLASu na žilinského župana Peter Slyško...

PETER SLYŠKO OCEŇUJE OCHOTU TROCH KANDIDÁTOV NA ŽILINSKÉHO ŽUPANA ROKOVAŤ O SPOLOČNOM POSTUPE
Kandidát HLASu na žilinského župana Peter Slyško ocenil ochotu svojich protikandidátov Igora Janckulíka a Igora Chomu rokovať o spoločnom postupe.
„Proti súčasnej županke Erike Jurinovej stoja zástupcovia troch demokratických opozičných strán HLASu, Smeru a KDH, ktorých hlasy sa trieštia. Výsledok vo voľbách môže byť nešťastím pre Žilinský kraj, pretože pani Jurinová bude pokračovať ďalej so všetkými negatívami, ktoré do verejného života prinieslo jej hnutie OĽaNO a jej líder Igor Matovič. Preto som v sobotu verejne vyzval Igora Janckulíka a Igora Chomu na rokovanie o spoločnom postupe a som veľmi rád, že moju ponuku prijali,“ povedal dnes Peter Slyško na tlačovej konferencii v Žiline.
Spoločným cieľom opozície v Žilinskom kraji je podľa neho zmena. „Môžeme ho však dosiahnuť len tak, že zahodíme svoje egá aj stranícke tričká. Za seba som povedal, že som pripravený podporiť toho, kto bude mať najväčšiu šancu na spoločný úspech. Ego nemôže prekážkou spoločného cieľa a priveľké egá už v slovenskej politike napáchali kopu zla,“ zdôraznil Peter Slyško.
Dohoda všetkých troch relevantných protikandidátov súčasnej županky bude podľa neho silným odkazom, že dokážu spolupracovať v prospech ľudí. „Bude to posolstvo, že súdržnosť je pre nás viac ako rozdeľovanie. A bude to aj nádej pre celý Žilinský kraj na lepšiu budúcnosť,“ uzavrel Peter Slyško.
<< Späť k článkom