Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Od 1. júla sa zvyšujú dôchodky

Patrícia Medveď Macíková
Oddnes sa vďaka zákonom z dielne strany HLAS – sociálna demokracia mimoriadne zvyšujú dôchodky o 10,6%, v priemere o 61...

Oddnes sa vďaka zákonom z dielne strany HLAS – sociálna demokracia mimoriadne zvyšujú dôchodky o 10,6%, v priemere o 61 eur, ako aj rozmrazujú minimálne dôchodky. “Napriek tomu, že sme opozičnou stranou sa nám podarilo presadiť takúto významnú pomoc seniorom. Rovnako by sme sa k našim dôchodcom správali aj v prípade našej účasti vo vláde”, vyhlásil predseda strany HLAS Peter Pellegrini.
Zvyšujú sa aj invalidné, vdovské, vdovecké, sirotské, či predčasné dôchodky i úrazové dávky. “Všetky dôchodky, vrátane minimálnych, budú v novej výške prvýkrát vyplatené v auguste, ale aj spätne za júl, čiže seniori neprídu ani o cent. Sociálna poisťovňa potrebuje ešte čas na prepočítanie. O navýšené dôchodky netreba žiadať, budú priznané automaticky”, doplnil podpredseda  HLASu Erik Tomáš, ktorý pripomenul, že ich strane sa podarilo presadiť aj ďalšiu zmenu v prospech seniorov a to zvýšenie príspevku na kúpeľné pobyty z 50 na 100 eur, čim naplnili spolu tri významné požiadavky z petície Jednoty dôchodcov na Slovensku. “Týmto len dokazujeme, že strana Hlas je skutočnou sociálnou demokraciou. Rovnako sa chceme starať o rodiny, pracujúcich, či odkázaných ľudí”, uzatvára Pellegrini.
<< Späť k článkom