Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Odmietame hru OĽANO na zámerné rozoštvávanie ľudí v zdravotníctve

Patrícia Medveď Macíková
HLAS – sociálna demokracia vyzýva Hegera s Matovičom, aby v utorok naplnili svoj sľub a zastavili hroziaci exodus zdravotníkov. ,,Situácia...

HLAS – sociálna demokracia vyzýva Hegera s Matovičom, aby v utorok naplnili svoj sľub a zastavili hroziaci exodus zdravotníkov. ,,Situácia je viac ako dramatická. Ohrozená je najviac zdravotná starostlivosť v Bratislave, pretože z celkového počtu 3300 lekárov, ktorí sú pripravení podať výpovede je vyše 1200 z bratislavských nemocníc,“ uviedla podpredsedníčka HLASu – sociálna demokracia Zuzana Dolinková.

„Poďľa dostupných informácií odíde z nemocnice Antolská 330 lekárov, z Mickiewiczovej 100, z Ružinova 380, z Kramárov 300 a z NÚSCH vyše 50 lekárov. Navyše, ak sa dostavajú Bory, hrozí, že zdravotná starostlivosť v Bratislave nebude dostupná pre všetkých pacientov, “ dodala Zuzana Dolinková. 

Zároveň vyzvala premiéra Hegera a ministra financií Matoviča, aby prestali hrať svoje politické hry, rozdeľovať zdravotníkov a rokovali so všetkými zástupcami nielen o navýšení platov, ale aj o systémových zmenách v zdravotníctve. “ Očakávam od predsedu vlády, že túto Matovičovu šialenú hru o rozoštvávaní zdravotníckeho sektora zastaví a urobí všetko pre stabilizáciu zdravotníctva,“ zdôraznila Zuzana Dolinková.

<< Späť k článkom