Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Odporúčame Hegerovi menej oslavovať a viac počúvať ľudí

Patrícia Medveď Macíková
Príchod automobilky Volvo bol zjavne vo vládnej koalícii dôvodom na bujarú oslavu, po ktorej si premiér Eduard Heger zabudol zložiť...

Príchod automobilky Volvo bol zjavne vo vládnej koalícii dôvodom na bujarú oslavu, po ktorej si premiér Eduard Heger zabudol zložiť ružové okuliare.
„Premiér by mal menej oslavovať a viac počúvať ľudí. Odporúčam mu, aby využil letné mesiace na stretnutia s ľuďmi, aby sa mu otvorili oči a aby pochopil, čo ľudí naozaj trápi. Garantujem mu, že po týchto stretnutiach ho optimizmus prejde,“ povedal líder HLASu Peter Pellegrini.
Príchod Volva na východné Slovensko je určite dobrou správou pre celú krajinu. „Nie je však žiadnou vierou investora v túto vládu, ako sa naivne domnieva pán Heger. Je to viera v ľudí na Slovensku, ktorí vedia svoje zručnosti a um využívať bez ohľadu na to, akú vládu majú,“ zdôraznil Peter Pellegrini.
Ak si premiér vypočuje ľudí, dozvie sa, čo ich naozaj trápi. „Drastické zdražovanie, absolútne zlyhávajúca pomoc vlády, politický cirkus namiesto skutočných riešení. Po desiatich mesiacoch nevídaného rastu cien dostali deti navyše po 75 eur, zopár ohrozených skupín po sto a obrovské skupiny ľudí ako seniori či pracujúci bez nezaopatrených detí ostali úplne bez pomoci. Ľudia chcú vidieť, čo pre nich vláda konečne urobí, a nie pozerať sa na klamárske bilbordy OĽaNO a počúvať nezmysly o návrate mafie,“ dodal Peter Pellegrini.
Predseda vlády by mal podľa neho konečne pochopiť, čo je jeho skutočnou úlohou namiesto verejného pomýleného kázania. „Žiadať od svojich ministrov konkrétne skutky, vyhodiť z vlády stelesnené zlo v podobe Igora Matoviča a počúvať slovenských občanov. Ak toto Eduard Heger nezvládne, nech čím skôr podá demisiu,“ uzavrel Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom