Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Okyptená koalícia je neschopná vládnuť, Slovensko potrebuje predčasné voľby

Patrícia Medveď Macíková
  Neotvorenie septembrovej schôdze parlamentu je podľa strany HLAS jasným dôkazom, že okyptená koalícia nie je schopná vládnuť a prijímať...

 

Neotvorenie septembrovej schôdze parlamentu je podľa strany HLAS jasným dôkazom, že okyptená koalícia nie je schopná vládnuť a prijímať rozhodnutia na pomoc ľuďom. „Slovensko čo najskôr potrebuje predčasné parlamentné voľby,“ vyhlásil líder HLASu Peter Pellegrini.

HLAS pripomína, že koalícia nespravila pre politickú dohodu absolútne nič a v parlamente nemala ani tých 72 poslancov, ktorí sa k nej ešte hlásia. „Poslanci HLASu dnes riadne prišli do práce, ale neprezentovali sa. Je to plne v súlade s našou výzvou, aby menšinová vláda ukázala Slovensku, o koho sa chce v parlamente opierať. Od ústavnej väčšiny v parlamente sa totiž vlastnou neschopnosťou dopracovali do menšiny, ktorá nevie ani len otvoriť rokovanie parlamentu,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

HLAS upozorňuje, že nepracuje nielen parlament, ale ani vláda. „Vláda, ktorá mala podľa Igora Matoviča fungovať po odchode SaS ako hodinky, dnes schválila spolu štyri body, z toho tri absolútne nepodstatné. Neprijala žiadne opatrenia k energetickej kríze, žiadnu pomoc ľuďom pri zdražovaní. Okyptená koalícia je ako celok absolútne neschopná a čím skôr budú nové voľby, tým lepšie pre Slovensko,“ dodal Peter Pellegrini.

HLAS je pripravený rokovať tak o zvolaní mimoriadnej schôdze parlamentu s najdôležitejšími bodmi, ako aj o odvolaní Igora Matoviča z funkcie ministra financií. „Naša podmienka je však jasná – zmena ústavy, aby bolo možné vyhlásiť predčasné voľby, či už hlasovaním parlamentu alebo prostredníctvom referenda,“ povedal Peter Pellegrini. Ak dôjde k zmene ústavy a následnej dohode na termíne predčasných volieb, HLAS je pripravený garantovať podporu najdôležitejším zákonom, ktoré majú pomôcť ľuďom zvládnuť zdražovanie i energetickú krízu.

<< Späť k článkom