Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: OĽANO a SaS znemožnili diskusiu o skoršom termíne volieb

Patrícia Medveď Macíková
  Strany OĽANO a SaS sa rozhodli držať neschopnú a škodlivú vládu Eduarda Hegera až do trpkého konca a znemožnili...

 

Strany OĽANO a SaS sa rozhodli držať neschopnú a škodlivú vládu Eduarda Hegera až do trpkého konca a znemožnili čo i len diskusiu o skoršom termíne volieb. Svojou spoločnou obštrukciou dnes spôsobili, že parlament nemohol otvoriť mimoriadnu schôdzu o júnovom termíne predčasných volieb.

„OĽaNO a SaS ostali ako posledné dve strany, ktoré svojím konaním preberajú plnú zodpovednosť za ďalšie atómovky Igora Matoviča a ich možné fatálne škody pre Slovensko. Radšej ako poctivú diskusiu k termínu volieb si dnes zvolili obštrukciu, hoci ešte pred niekoľkými mesiacmi vykrikovali, že je nehoráznosť, aby poslanci brali kráľovské platy a pritom blokovali parlament. Znovu vyzývam poslancov strany SaS, aby sa prebudili a pozreli sa realite do očí – ľudia na Slovensku si drvivou väčšinou želajú voľby čím skôr a našou povinnosťou je ich želanie naplniť,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.

HLAS dnes adresoval výzvu prezidentke republiky, aby svojím vystúpením v parlamente dala skutočnú váhu svojej výzve na júnový termín volieb. „Pani prezidentka túto možnosť nevyužila s výhovorkou na svoj pracovný program. Som presvedčený, že počas hlbokej politickej krízy, v akej sa dnes Slovensko nachádza, je jedinou skutočnou povinnosťou hlavy štátu urobiť všetko pre zastavenie chaosu. Pani prezidentka dnes mohla svojou autoritou výrazne ovplyvniť postoj poslancov, ktorí sa zjavne spreneverili svojmu ústavnému sľubu, že budú konať v prospech slovenských občanov,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom