Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Päť rokov županky OĽANO Jurinovej je premárnenou šancou

Patrícia Medveď Macíková
Päť rokov pôsobenia žilinskej županky Eriky Jurinovej z OĽaNO považuje strana HLAS za premárnenú šancu, na ktorú každý deň doplácajú...

Päť rokov pôsobenia žilinskej županky Eriky Jurinovej z OĽaNO považuje strana HLAS za premárnenú šancu, na ktorú každý deň doplácajú obyvatelia kraja.
„To, čo nám na konci päťročného mandátu pani županky ostalo, sú katastrofálne cesty, nevyužitý potenciál kraja v cestovnom ruchu a rušenie nemocníc, ktorých zoznam sa verejnosť dozvie až po októbrových regionálnych voľbách. V kľúčových problémoch kraja sa toho spravilo veľmi málo a ľudia oprávnene vyjadrujú nespokojnosť,“ uviedol kandidát HLASu na žilinského župana Peter Slyško.
Samostatnou a nezvládnutou kapitolou je podľa HLASu dopravná infraštruktúra. „Stačí sa pozrieť pod Strečno, do Ružomberka či na Kysuce a je úplne zjavné, že doprava v Žilinskom kraji kolabuje a vodiči trávia svoj život čakaním v zápchach. V tejto oblasti je, samozrejme, nevyhnutná spolupráca so štátom. Neviem si však predstaviť, kto by mohol mať v tejto situácii lepšiu pozíciu, ako zakladateľka hnutia OĽaNO, ktorej straníckymi kolegami sú predseda vlády, minister financií či v prípade nemocníc minister zdravotníctva,“ zdôraznil Peter Slyško.
Ako predseda Oblastnej organizácie cestovného ruchu Rajecká dolina je presvedčený, že v podpore turizmu župa zlyháva. „Obec Čičmany je odkázaná na verejné zbierky, stavbu cyklotrás namiesto kraja riešia organizácie ako tá naša. Pandémia bola morovou ranou pre celý sektor cestovného ruchu a gastra, k čomu, žiaľ, výrazne prispeli práve vládni kolegovia pani Jurinovej,“ poznamenal Peter Slyško.
Z desiatok stretnutí s ľuďmi má kandidát HLASu jasný odkaz, že ľudia potrebujú cítiť oveľa viac pomoci ako doteraz. „Pani županku, na rozdiel od mnohých jej kolegov z hnutia OĽaNO, považujem za slušného človeka. Vidno však, že to na zvládnutie riešenia skutočných problémov ľudí nestačí. Žilinský kraj potrebuje nový začiatok a na svojom čele schopného manažéra, zameraného na výsledky. Bolo by obrovskou chybou premárniť ďalšie štyri roky, pretože by na to opäť doplatili Iva ľudia,“ uzavrel Peter Slyško.
<< Späť k článkom