Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Peter Pellegrini vyzval SaS, aby nepredlžovala marazmus vlády Hegera a Matoviča

Patrícia Medveď Macíková
  Líder HLASu Peter Pellegrini dnes v Národnej rade vyzval stranu SaS, aby podporila čo najskorší termín predčasných volieb a...

 

Líder HLASu Peter Pellegrini dnes v Národnej rade vyzval stranu SaS, aby podporila čo najskorší termín predčasných volieb a nepredlžovala marazmus vlády Eduarda Hegera a Igora Matoviča až do konca septembra.

„Postoju SaS ľudia ani pri najlepšej vôli nemôžu rozumieť. Najprv pomôžu HLASu odvolať vládu, a potom tú istú vládu, ibaže bez množstva právomocí, chcú držať pri vláde čo najdlhšie. Čo má na SaS Igor Matovič, že ju takto drží pod krkom? Je to práve SaS, ktorá napokon rozhodne o termíne volieb, pretože s jej hlasmi by prešiel júnový termín volieb aj napriek odporu Igora Matoviča. Vyzývam preto SaS, aby sa vrátila k zdravému rozumu, o ktorom toľko hovorí, a pomohla schváliť voľby už v júni,“ uviedol vo svojom vystúpení Peter Pellegrini.

HLAS pripomína, že pri septembrovom termíne volieb je nemožné, aby nová vláda predložila zodpovedný návrh štátneho rozpočtu na ťažký rok 2024. „No nielen tento rok, ale po každých jedných voľbách by sa tento problém opakoval. SaS sa hrdí tým, aká je rozpočtovo zodpovedná strana. Tak nech sa páči, nech svoju zodpovednosť voči Slovensku prejavia pri hlasovaní o termíne volieb,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom