Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Plán obnovy v troskách

Patrícia Medveď Macíková
Plán obnovy, ktorý pre Slovensko hegerova vláda prezentuje ako jeden z najlepších Plánov obnovy v rámci EÚ, je v totálnych...

Plán obnovy, ktorý pre Slovensko hegerova vláda prezentuje ako jeden z najlepších Plánov obnovy v rámci EÚ, je v totálnych troskách. A zodpovedný za to nie je nikto iný ako najneschopnejší a odvolaný premiér Heger, ktorý je plne zodpovedný za jeho prípravu, plnenie ako i doručovanie projektov za vyše 6 miliárd EUR z Bruselu.

Zuzana Dolinková, podpredsedníčka HLASu:

,,Ak sa dnes pozrieme na semafor plnenia míľnikov z Plánu obnovy vidíme, že práve semafory pre školstvo a zdravotníctvo sa červenia najviac. Pritom ide o dva kľúčové rezorty, ktoré samotný odvolaný premiér a minister financií Heger označuje ako národné priority, a pritom v ich plnení totálne zlyháva. Apelujeme preto na odvolaného premiéra Hegera, aby okamžite urobil všetky potrebné kroky k tomu, aby boli obrazom zverejnené výsledky výzvy na čerpanie 212 miliónov eur z Plánu obnovy na rekonštrukcie regionálnych nemocníc. Od začiatku za HLAS tvrdíme, že celý Plán obnovy je jeden veľký paškvil, ktorý je napísaný nekompetentne a hlavne nevykonateľne a hrozí, že ponúkané miliardy eur z Bruselu nedostaneme. Dnes jeho napĺňanie minimálne v oblasti zdravotníctva kritizuje aj samotná Narodná implementačná a koordinačná agentúra. Aby sme trestuhodne nepremrhali a zachránili aspoň tie projekty, ktoré sa z Plánu obnovy zachrániť dajú, žiadame okamžite zverejniť víťazov projektov regionálnych nemocníc, aby tieto mohli obratom začať so svojou obnovou a modernizáciou.”

Preto opakovanie vyzývame pani prezidentku, aby využila všetky svoje kompetencie a pritlačila na odvolaného premiéra Hegera a ostatných politikov. Máme posledné dni nato, aby sa dohodol júnový termín volieb. Aby krajina mala odbornú a kompetentnú vládu, ktorá vyvedie Slovensko z tohto totálneho rozvratu.

<< Späť k článkom