Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Plne stojíme za protestujúcimi primátormi a starostami

Patrícia Medveď Macíková
  Strana Hlas plne stojí za protestujúcimi starostami a primátormi slovenských miest a obcí. Povedal to dnes na proteste samospráv...

 

Strana Hlas plne stojí za protestujúcimi starostami a primátormi slovenských miest a obcí. Povedal to dnes na proteste samospráv podpredseda strany HLAS a poslanec NR SR Richard Raši. „Vláda sa tvári a chváli, že pomáha. Ale je to na úkor peňazí pre naše mestá a obce, ktorým tieto financie berie. A samosprávy potom nemajú inú šancu, ako ich zobrať svojim obyvateľom vo forme zvýšených poplatkov napríklad za odpad či zvyšovaním miestnych daní. Je to však vláda, ktorá samosprávu likviduje namiesto toho, aby jej pomohla,“ uviedol Raši.
Strana HLAS vníma samosprávy ako jednu z najvýznamnejších súčastí fungovania Slovenska. Samosprávy sú najbližšie k ľuďom a kto nepočúva samosprávy, nepočúva hlas ľudí. Preto HLAS – sociálna demokracia okrem pravidelných stretávaní sa v regiónoch bude v najbližších týždňoch organizovať veľké stretnutie so zástupcami našich miest a obcí s cieľom zabezpečiť dôstojný život obyvateľov v našich regiónoch od narodenia až po dôstojnú starobu,“ zdôraznil R. Raši.

<< Späť k článkom