Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Podali sme návrh na konaninie volieb 24. júna 2023

Patrícia Medveď Macíková
  HLAS dnes podal návrh na konanie predčasných parlamentných volieb 24. júna. „Je absolútne neprijateľné, aby vláda bez akéhokoľvek mandátu...

 

HLAS dnes podal návrh na konanie predčasných parlamentných volieb 24. júna. „Je absolútne neprijateľné, aby vláda bez akéhokoľvek mandátu a bez dôvery vládla desať mesiacov po svojom odvolaní. Dodnes neponúkla jediný dôvod, prečo by septembrové voľby boli dobrým riešením pre ľudí a pre Slovensko. Nikdy v histórii nebola potreba zodpovednej a kompetentnej vlády taká naliehavejšia ako dnes,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.

HLAS podal pozmeňovací návrh k uzneseniu, ktorým si má parlament skrátiť volebné obdobie. „Termín 24. júna poskytuje dostatočný čas na korektnú prípravu volieb, a zároveň dáva novej vláde dostatočný čas, aby pripravila zodpovedný štátny rozpočet na ťažký rok 2024. Dáva priestor aj kandidujúcim politickým stranám, aby ľuďom predstavili svoje plány o lepšej budúcnosti Slovenska, pretože práve o tom budú najbližšie voľby. HLAS takýto plán má a v prípade dôvery od ľudí je pripravený ho naplniť,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom