Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Podali sme návrh na zvýšenie platov v školstve o 10%

Patrícia Medveď Macíková
Poslanci HLASu dnes v parlamente podali návrh zákona na zvýšenie platov všetkých pracovníkov školstva o 10 percent.„Vláda nekoná, premiér neexistuje,...


Poslanci HLASu dnes v parlamente podali návrh zákona na zvýšenie platov všetkých pracovníkov školstva o 10 percent.
„Vláda nekoná, premiér neexistuje, minister financií sa zlomyseľne smeje a ľudia na Slovensku žijú čím ďalej, tým horšie. Čoraz väčšie skupiny obyvateľstva sa stávajú rukojemníkmi Igora Matoviča a jeho sporov. Jednou z týchto skupín sú učitelia a pracovníci školstva, ktorí márne čakajú na vyššie platy. Tam, kde vláda zlyháva, koná HLAS, a preto sme dnes navrhli zvýšenie platov v školstve o 10 percent,“ povedal líder HLASu Peter Pellegrini.
Dnešné rokovanie vlády podľa neho len prehĺbilo frašku, do ktorej vládna koalícia dospela. „Neexistujúci premiér Heger mal dnes oznámiť zvýšenie platov učiteľov, zvýšenie platov lekárov a sestier a jasné termíny výstavby nových nemocníc z plánu obnovy. Nepovedal absolútne nič, okrem obvyklých výhovoriek na minulosť. Pripomínam preto pánovi Hegerovi, že moja vláda zvýšila platy každý rok o 10 percent, kým Matovičova vláda o nulu a jeho vláda o smiešnych 1,5 percenta,“ zdôraznil Peter Pellegrini.
Vládna koalícia naďalej fatálne zlyháva pri riadení krajiny. „Na uliciach sú tisícky učiteľov, tisícky lekárov hrozia výpoveďami, v štrajkovej pohotovosti sú samosprávy i odborári a od leta hrozí zrušenie tretiny vlakových spojov. Ľudia čelia najväčšiemu zdražovaniu za posledných 22 rokov.  A namiesto hasenia tohto požiaru premiér uteká z tlačoviek, Igor Matovič sa označuje za Žida 21. storočia a Slovensko je oblepené podvodníckymi bilbordmi OĽaNO, že splnili nikdy neexistujúci sľub o 200 eurách pre dieťa,“ poznamenal Peter Pellegrini.
HLAS trvá na svojej výzve, aby premiér Heger podal demisiu a umožnil tak nájsť politický priestor na čo najrýchlejšie vypísanie predčasných volieb. „Zlyhania vládnej koalície majú čoraz horší dopad na život slovenských občanov. Ak má tento marazmus, chaos a neschopnosť trvať ešte dva roky, ľudia na to veľmi škaredo doplatia,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom