Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Podali sme podnet na NKÚ vo veci machinácií na Slovenskom pozemkovom fonde

Patrícia Medveď Macíková
Poslanec NR SR a člen predsedníctva strany HLAS Róbert Puci dnes podal na Najvyššom kontrolnom úrade podnet na vykonanie kontroly...

Poslanec NR SR a člen predsedníctva strany HLAS Róbert Puci dnes podal na Najvyššom kontrolnom úrade podnet na vykonanie kontroly na Slovenskom pozemkovom fonde pre podozrenie z porušenie povinností pri správe majetku štátu. Puci má podozrenie z klientelizmu, rodinkárstva a protežovaní ľudí prepojených s OĽaNO.
„Generálny riaditeľ, vyštudovaný katechét a bývalý poslanec OĽaNO Ján Marosz preukazuje mimoriadnu kreativitu pri najímaní skrachovaných politrukov OĽaNO, ktorí nedisponujú žiadnymi odbornosťami v oblasti pozemkového práva. Platí im dokonca výrazne vyššie mzdy ako samotným zamestnancom a odmieta dodať informácie poslaneckému prieskumu. Takéto papalášske správanie je nehorázne, preto som dnes podal podnet na Najvyšší kontrolný úrad, aby konanie vedenia SPF preveril,“ povedal Róbert Puci.
Ako informovali v posledných dňoch viaceré médiá, generálny riaditeľ zamestnáva na SPF desiatky dohodárov, ktorých mzdy by mali byť o polovicu vyššie oproti zamestnancom fondu. Mená dohodárov pritom šéf SPF z OĽaNO odmieta zverejniť, pričom podľa medializovaných informácií sú medzi nimi ľudia ako bývalý poslanec OĽaNO Miroslav Sopko s manželkou, či cukrár Ján Berceli, ktorý za OĽaNO kandidoval do parlamentu z 95. miesta a len nedávno musel odísť z Ústredného skúšobného a kontrolného ústavu poľnohospodárskeho. Ich odbornosť a prínos je preto viac než sporná. Šíria sa dokonca informácie, že takto vyplácal aj vlastného syna, uviedol Puci.
„Od prepuknutia tohto škandálu OĽaNO sa nám ozýva čoraz viac zástupcov samospráv, občanov i poľnohospodárov, ktorí poukazujú na nekalé konanie nominantov hnutia Igora Matoviča v tejto inštitúcii. Dokonca vo viacerých prípadoch majú podozrenie zo spáchania trestných činov. Žiadame preto povereného premiéra Eduarda Hegera, ktorý je zároveň okrem iného aj ministrom financií, aby bezodkladne požiadal svojho podriadeného ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana o odvolanie súčasného generálneho riaditeľa. Šikana, bossing a nehospodárne nakladanie s peniazmi daňových poplatníkov nemôžu byť ignorované ani poverenou vládou,“ zdôraznil R. Puci.
<< Späť k článkom