Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Podporili sme návrh na odvolanie ministra Mikulca

Patrícia Medveď Macíková
Poslanci HLASu – sociálna demokracia podporili svojimi podpismi návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi. „Hrozí nám migračná kríza...

Poslanci HLASu – sociálna demokracia podporili svojimi podpismi návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi.
„Hrozí nám migračná kríza spôsobená nielen udalosťami na Ukrajine, ale aj utečencami z tretích krajín a naše hranice sú ako deravý ementál. Nečinnosťou ministra Mikulca hrozí, že Slovensko sa stane záchytným centrom migrantov z oboch smerov“, uviedol predseda strany HLAS – sociálna demokracia Peter Pellegrini. Namiesto toho, aby okamžite konal a rokoval s partnermi v EÚ o posilnení Schengenskej hranice, Mikulec pasívne sleduje situáciu.
„Minister vnútra Roman Mikulec a jeho nominanti vo vedení policajného zboru sú zodpovední za súčasnú situáciu na Slovensku ohľadom migrácie. Nezvládajú ju od začiatku jej vypuknutia“ uviedla podpredsedníčka strany HLAS Denisa Saková.
„Je na rozhodnutí SaS a nezávislých poslancoch, či Roman Mikulec zostane vo funkcii, alebo sa vytvorí priestor pre lepšiu personálnu náhradu, ktorá bude schopná riešiť nahromadené problémy v rezorte,“ zdôraznila exministerka vnútra Denisa Saková.
<< Späť k článkom