Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Podporíme návrh na odvolanie vlády

Patrícia Medveď Macíková
  HLAS všetkými jedenástimi poslancami podporí návrh na vyslovenie nedôvery premiérovi Eduardovi Hegerovi, ktorý dnes podala strana SaS. „Bude to...

 

HLAS všetkými jedenástimi poslancami podporí návrh na vyslovenie nedôvery premiérovi Eduardovi Hegerovi, ktorý dnes podala strana SaS.

„Bude to opäť moment, kedy si poslanci oblečú dresy. Jasne ukážu, či sú za udržanie Igora Matoviča a Eduarda Hegera pri moci a za pokračovanie súčasného marazmu. Alebo sú za pád tejto zlej a neschopnej vlády, ktorá vedie Slovensko od desiatich k piatim, šíri chaos a nenávisť, ľudia pri nej chudobnejú a nemajú žiadnu nádej na lepšiu budúcnosť,“ vyhlásil líder HLASu Peter Pellegrini.

HLAS desiatimi podpismi podporil návrh SaS na pád vlády, podľa Pellegriniho však nejde o žiadne nové politické spojenectvo. „Je našou povinnosťou spraviť všetko preto, aby zlá a pre Slovensko škodlivá vláda čím skôr skončila. Ak by za nami prišli poslanci Smeru, takisto by sme im podobný návrh podpísali. V prípade SaS však predsa len existuje nádej, že pri vlastnom podaní bude celý ich poslanecký klub hlasovať za odvolanie vlády. Tým pádom žije aj reálna šanca, že vláda Igora Matoviča a Eduarda Hegera skutočne padne,“ vysvetlil Peter Pellegrini.

Jedinou alternatívou pre HLAS v prípade pádu vlády sú predčasné voľby. „Žiadna úradnícka vláda, žiadna nová väčšina v parlamente – len a len ľudia môžu rozhodnúť, komu v týchto ťažkých časoch dajú mandát vyviesť Slovensko z krízy,“ zdôraznil Peter Pellegrini. Líder HLASu verí, že v prípade vyslovenia nedôvery vláde aj Boris Kollár pochopí, že jedinou cestou sú predčasné voľby a začne s opozíciou rokovať o ich termíne. „Dovtedy je však priamo zodpovedný za všetko zlo, ktoré Igor Matovič s Eduardom Hegerom na slovenskom národe páchajú,“ uzavrel Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom