Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Podporujeme Karola Janasa za primátora Považskej Bystrice

Patrícia Medveď Macíková
  Líder strany HLAS – sociálna demokracia Peter Pellegrini vyjadril podporu k znovuzvoleniu Karola Janasa za primátora mesta Považská Bystrica. „Je...

 

Líder strany HLAS – sociálna demokracia Peter Pellegrini vyjadril podporu k znovuzvoleniu Karola Janasa za primátora mesta Považská Bystrica. „Je to lokálpatriot, odborník, profesionál za ktorým je kus skvele odvedenej práce v Považskej Bystrici. Dvanásť rokov jeho pôsobenia v úrade, je dvanásť rokov zásadnej premeny Považskej Bystrice, ktorá vytvára podmienky pre kvalitnejší život svojich občanov. Neexistuje prakticky oblasť, kde neprišlo k pozitívnej zmene. Ozdravil mestské financie. Opravil cesty, chodníky, vytvoril centrum mesta, obnovil park a fontánu. Vytvoril skvelé podmienky pre šport, či už ide kúpalisko, športovú halu, zimný a futbalový štadión, ihrisko s umelou trávou, kde je množstvo priestorov pre aktívne športovanie mládeže a jej zdravý vývoj. Rovnako podporuje rozvoj kultúry a verím, že sa mu podarí zrekonštruovať aj Dom kultúry, ktorý zohrával významnú úlohu v živote obyvateľov tohto mesta“, uviedol Peter Pellegrini. „Ako člena Predsedníctva našej sociálno – demokratickej strany ma upútal aj jeho sociálny program, kde jeho dôležitou súčasťou  je aj terénna opatrovateľská služba. Informoval ma, že má 91 opatrovateliek, ktoré poskytujú pomocné služby 194 prijímateľom. Je tu jasná snaha vytvárať vhodné podmienky pre všetkých prijímateľov sociálnych služieb v rôznom stupni odkázanosti, čo oceňujem. Pretože práve na tieto skupiny vláda doslova kašle,“ zdôraznil líder HLASu – sociálna demokracia.

Primátor mesta Janas ocenil podporu strany HLAS a zdôraznil, že má celý rad plánov ako posunúť mesto ďalej. „Uvedomujem si, že ešte stále je čo zlepšovať, stále je sa kam posúvať, a práve preto

máme plány, vízie, rozpracované projekty, ktoré treba podoťahovať a dokončiť. Či už je to lávka cez Váh, rekreačno-oddychová zóna na Slavojke, cyklotrasy, revitalizácia Domanižanky a mnohé iné.

Okrem toho bude mojím spoločným cieľom založenie Technických služieb mesta Považská Bystrica, pokračovanie v záchrane Domu kultúry, ktorému je potrebné po desaťročiach chátrania prinavrátiť jeho zašlú slávu. Myslíme aj na mladé rodiny, v lokalite Kukučínovej ulice chceme vybudovaťz mestských financií dve nájomné bytovky a v Podvaží pripravujeme podklady k vytvoreniu individuálnej bytovej výstavby“, uviedol súčasný primátor o budúcnosti mesta.

<< Späť k článkom