Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: POLICAJNÝ ŠTÁT

Patrícia Medveď Macíková
Dnešné vyjadrenia dočasného policajného prezidenta Štefana Hamrana, považuje HLAS – sociálna demokracia, za jasnú politizáciu policajného zboru, ktorý stojí nad...

Dnešné vyjadrenia dočasného policajného prezidenta Štefana Hamrana, považuje HLAS – sociálna demokracia, za jasnú politizáciu policajného zboru, ktorý stojí nad rešpektovaním zákonov Slovenskej republiky. Ignorujúc trestné právo, bez rozhodnutia krajskej prokuratúry, je rozhodnutý vrátiť štyroch obvinených vyšetrovateľov späť do ich funkcií. Pritom je verejne známe, že svojou činnosťou fabrikovali dôkazy voči svojim kolegom z inšpekcie a kordinovali svoju činnosť priamo s ministrom vnútra Romanom Mikulcom a so špeciálnym prokurátorom Danielom Lipšicom. Štvorica vyšetrovateľov je stále obvinená z mimoriadne závažných zločinov marenia spravodlivosti a zneužívania právomocí verejného činiteľa a v aktívnej službe až do dôkladného vyšetrenia prípadu nemá čo hľadať. Sme presvedčení, že až do vyšetrenia prípadu majú zostať mimo činnú štátnu službu. 
Tvrdenie, že za obvinením štvorice vyšetrovateľov sú temné sily, odhaľuje nebezpečnú mentálnu a výbavu Štefana Hamrana. Jeho bezprecedentné konštatovania oprávnene nastoľujú obavu, že jeho hlavnou úlohou je urobiť politické čistky v polícii a pokračovať v demontáži právneho štátu v ktorom sa bude presadzovat politická pomsta na úkor nastoľovania spravodlivosti.

<< Späť k článkom