Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Domov » Aktuality » Tlačové správy » Patrícia Medveď Macíková » Tlačová správa: POZITÍVNY K...

Tlačová správa: POZITÍVNY KROK K BUDAPEŠTI NESMIE OSTAŤ JEDINÝ

Zrušenie uznesenia maďarskej vlády o zriadení fondu na výkup pôdy je podľa HLASu pozitívnym krokom, ktorý však nesmie ostať jediným […]

Zrušenie uznesenia maďarskej vlády o zriadení fondu na výkup pôdy je podľa HLASu pozitívnym krokom, ktorý však nesmie ostať jediným a musia ho nasledovať ďalšie.

„Po záujme skupovať slovenskú pôdu sa musí skončiť aj ekonomická podpora maďarskej vlády športu a kultúry v zahraničí či skupovanie budov cez rôzne nastrčené nadácie. Profitujú totiž z nich politici typu Gyimesiho, ktorý si neželajú pokoj v slovensko – maďarských vzťahoch,“ povedal poslanec Národnej rady a tajomník HLASu pre zahraničnú a európsku politiku Peter Kmec.

HLAS žiada, aby sa Budapešť vrátila k oficiálnym bilaterálnym dohodám, ktoré vytvárajú štandardný rámec spolupráce a pomoci pre menšiny, bez prijímania osobitných a neštandardných opatrení. „To je jediná cesta ako vyjsť so slepých uličiek, akou bola táto v prípade nákupu slovenskej pôdy Budapešťou,“ dodal Kmec.

<< Späť k článkom

Používaním stránok prevádzkovaných stranou HLAS súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasím Viac info