Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Predložili sme mimoriadnu valorizáciu dôchodkov a žiadame vládu o podporu

Patrícia Medveď Macíková
HLAS – sociálna demokracia predložil na parlamentnú schôdzu návrh mimoriadnej valorizácie dôchodkov a žiada vládnu koalíciu o podporu.„Vyzývam ministra financií...


HLAS – sociálna demokracia predložil na parlamentnú schôdzu návrh mimoriadnej valorizácie dôchodkov a žiada vládnu koalíciu o podporu.
„Vyzývam ministra financií Igora Matoviča, premiéra Eduarda Hegera aj ministra práce Milana Krajniaka, aby návrh HLASU na mimoriadnu valorizáciu dôchodkov podporili. Ak ho nepodporia, nech dajú seniorom jasný stručný návod, ako majú v tejto ťažkej situácii žiť. Dôchodcovia potrebujú pomoc tu a teraz, nie od nového roka,“ vyhlásil líder HLASu Peter Pellegrini.
Seniori sú jednou z najohrozenejších skupín, ktoré sú ohrozené drastickým zdražovaním. „V máji zdraželi potraviny o takmer 17 percent, bývanie i energie o takmer o 16 percent. Niektoré položky, napríklad oleje a tuky, sú drahšie o vyše štyridsať percent. Dôchodcovia dnes pri každom nákupe rozmýšľajú, či svoje peniaze minú na lieky alebo na potraviny, pretože oboje si nemôžu dovoliť,“ zdôraznil Peter Pellegrini.
HLAS upozorňuje, že po desiatich mesiacoch historického zdražovania sa mnohé skupiny ľudí nedočkali od vlády žiadnej pomoci. Preto HLAS neustále supluje úlohy vlády a predložil do parlamentu už 30 návrhov zákonov, ktoré smerovali výlučne k lepšiemu životu ľudí. Pre seniorov už žiadal pandemický kompenzačný príspevok 300 eur, neskôr pomoc vo výške 200 eur pre každého, aj nezaočkovaného dôchodcu. Návrh na mimoriadnu valorizáciu predložil už vo februári, vládna koalícia ho však protiprávne vyradila z programu parlamentnej schôdze.

<< Späť k článkom