Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Premiér Heger už klame rovnako arogantne ako Igor Matovič

Patrícia Medveď Macíková
Úroveň klamstiev a arogancie premiéra Hegera už dosiahla bezočivosť jeho šéfa a skutočného predsedu vlády Igora Matoviča. Vrcholom všetkého bolo...

Úroveň klamstiev a arogancie premiéra Hegera už dosiahla bezočivosť jeho šéfa a skutočného predsedu vlády Igora Matoviča. Vrcholom všetkého bolo jeho dnešné vyjadrenie v Slovenskom rozhlase, že susedné štáty svojim aktívnym bojom proti zdražovaniu „dobiehajú“ opatrenia, ktoré už Slovensko urobilo a že na vyššie ceny sa „kvalitne pripravilo“.

„Premiér Heger už nemá žiadne zábrany. Slovenská vláda neurobila v boji proti zdražovaniu absolútne nič, kým naši susedia prijali množstvo opatrení na ochranu svojich občanov pred vysokými cenami potravín, palív a energie. Odporúčam pánom Hegerovi a Matovičovi, aby vyliezli zo svojich opancierovaných limuzín a bratislavských kancelárií a išli sa pozrieť do najbližšej predajne potravín, ako „kvalitne“ sa Slovensko pripravilo,“ uviedol líder strany HLAS – sociálna demokracia Peter Pellegrini.

„Premiér Eduard Heger dnes v priamom prenose potvrdil, že vláda nevie a nechce riešiť drastické zdražovanie, ktoré trápi čoraz viac ľudí na Slovensku. Občania sa nedozvedeli jediné konkrétne opatrenie, ktorým chce vláda pomôcť svojim občanom. Namiesto toho premiér vo verejnoprávnom rozhlase bez oponenta trištvrte hodinu bezočivo klamal, až sa hory zelenali. Podľa neho „prípravou“ na zdražovanie bolo vyplatenie 13. dôchodku, hoci práve táto vláda zobrala ľuďom plnohodnotný 13. dôchodok a nahradila ho o stovky eur nižšou štátnou sociálnou dávkou,“ dodal Peter Pellegrini.

„Súčasná vláda nevie a nechce riešiť skutočné problémy Slovenska. Namiesto toho šíri nenávisť, rozdeľuje spoločnosť a ich jedinou agendou je boj s opozíciou. Je to katastrofa v týchto ťažkých časoch a jediným riešením je okamžitý odchod vlády a predčasné voľby,“ uzavrel Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom