Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Prepustenie Bödöra je ďalším dôkazom zneužívania trestného práva

Patrícia Medveď Macíková
Prepustenie Norberta Bödöra z väzby na základe rozhodnutia ústavného súdu o porušení jeho ústavných práv je ďalším dôkazom o zneužívaní...

Prepustenie Norberta Bödöra z väzby na základe rozhodnutia ústavného súdu o porušení jeho ústavných práv je ďalším dôkazom o zneužívaní orgánov činných v trestnom konaní súčasnou vládou.

„Igor Matovič, Roman Mikulec a Daniel Lipšic venujú všetko svoje úsilie zneužívaniu polície a Špeciálnej prokuratúry v politickom súboji s opozíciou a jej nominantmi. Neváhajú pritom porušovať základné ústavné práva občanov, zákonnosť a pravidlá právneho štátu. Za ich ťaženie proti opozícii a jej lídrom by sa dnes nemusel hanbiť žiaden diktátorský režim,“ uviedol poslanec HLASu Matúš Šutaj Eštok.

Účelové a niekoľkokrát upravované udania absolútne nedôveryhodných kajúcnikov, odpočúvanie a následné zverejňovanie súkromných rozhovorov opozičných politikov či vyfabrikované obvinenia proti nominantom a priaznivcom niekdajších vlád sú tragickým dôsledkom politiky pomsty a nenávisti, typickej pre Igora Matoviča a jeho kumpánov.

HLAS odmieta zneužívanie trestného práva na politický súboj, ako od samého začiatku robí súčasná vládna koalícia. „Politika má byť súbojom programov, ideí a lepších riešení pre ľudí na Slovensku. Keďže však súčasná vláda nič z toho nemá a zlyháva na každom jednom kroku, uchyľuje sa k šikane politickej opozície a deštrukcii právneho štátu a neváha pri tom používať inkvizičné stredoveké metódy,“ dodal Matúš Šutaj Eštok.

<< Späť k článkom