Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Prešov stráca úroveň. Zmeniť to chce bývalý rozhodca a dnes manažér – Ľuboš Micheľ

Patrícia Medveď Macíková
PREŠOV: Kandidatúru na primátora Prešov oficiálne v piatok ohlásil Ľuboš Micheľ. Podľa Micheľa sa vo vedení Prešova striedajú stále tie...

PREŠOV: Kandidatúru na primátora Prešov oficiálne v piatok ohlásil Ľuboš Micheľ. Podľa Micheľa sa vo vedení Prešova striedajú stále tie isté tváre a úroveň v meste upadá. Bývalý rozhodca a dnes manažér, to chce zmeniť. Podporu mu prišiel vyjadriť aj predseda HLASu, Peter Pellegrini.
Podľa Micheľa sa v Prešove jednoduché investičné projekty pre manažérske zlyhania nedoťahujú do konca, vo vedení je neporiadok a ten sa prenáša do života v meste. „Vo vedení mesta sa striedajú stále tie isté tváre a úroveň upadá. Mesto neposkytuje ľuďom služby na úrovni 3. najväčšieho mesta. To je dôvod, pre ktorý som sa rozhodol kandidovať za primátora Prešova. Všetko, čo som v živote robil, som robil na najvyššej úrovni. To isté chcem urobiť aj s Prešovom. Dať mu úroveň, ktorá zodpovedá tomu, že sme 3. najväčšie mesto na Slovensku,“ vysvetlil Micheľ svoju motiváciu kandidovať.
Budúce voľby v Prešove preto považuje za zlomové. „Bude sa rozhodovať o tom, či z Prešova bude mesto na úrovni alebo úroveň bude ďalej upadať, pod vedením starých známych tvárí prešovskej komunálnej politiky,“ vysvetlil Micheľ, čo považuje za hlavnú tému volieb.
„Nenarodil som sa ako Prešovčan ale Prešovčanom som sa rozhodol byť, pretože mám toto mesto rád,“ prezradil Micheľ. Do Prešova prišiel pred tridsiatimi rokmi za príležitosťami a štúdiom. Podporiť ho prišla aj manželka Danka, ktorá z Prešova pochádza. Dnes v Prešove žijú ich deti aj vnúčatá.
Zamerať sa chce Micheľ na efektívne manažérske riadenie mesta. Mestu chce vrátiť život a kultúru, ktorá podľa neho k 3. najväčšiemu mestu má patriť. Za prioritné témy, ktoré je potrebné riešiť považuje dopravu, parkovanie, zeleň, nájomné bývanie a šport, ku ktorému má ako manažér a predseda predstavenstva 1. FC Tatran Prešov blízko.
Fanúšikom Tatranu ale odkazuje, že klub neopúšťa. „Keď som prišiel hrozilo, že sa klub ani neprihlási do súťaže. Nastavili sme spolu so Stanom Šestákom procesy a ideme krok za krokom dopredu, aby sa klub vrátil na úroveň, ktorú si zaslúži. Vzhľadom na podmienky v akých som klub našiel, považujem postup do II. ligy v prvom roku za malý športový zázrak. Cesta do najvyššej súťaže, však bude vyžadovať omnoho lepšie zázemie a aj v tomto môžem ako primátor omnoho viac pomôcť. Je hanbou, že Prešov stále nemá štadión na úrovni 3. najväčšieho mesta.“
Micheľ kandiduje za stranu HLAS. Podporu si váži a odmieta falošnú nezávislosť. „Myslím si, že Prešov roky trpí aj tým, že jeho vedenia nemali oporu v silnej politickej strane. Ja svoje dobré vzťahy s Petrom Pellegrínim a stranou HLAS neskrývam. Naopak myslím si, že primátor 3. najväčšieho mesta potrebuje mať dobré kontakty a mať oporu v silnej politickej strane. Ja mám radosť z toho, že mám oporu v aktuálne najsilnejšej politickej strane na Slovensku a spoločne dokážeme pre Prešov a celý Východ presadiť omnoho viac,“ uzatvára Micheľ.
HLAS – sociálna demokracia podporuje kandidatúru Ľuboša Micheľa na primátora mesta Prešov.
Predseda strany HLAS – sociálna demokracia Peter Pellegrini dnes v Prešove deklaroval podporu strany kandidatúre Ľuboša Micheľa na post primátora. „Všetci si v týchto ťažkých časoch uvedomujeme viac ako inokedy, ako je dôležité zvoliť si na čelo župy, mesta či obce manažéra, skúseného človeka, ktorý vie riešiť problémy a zároveň aj nastoliť rozvoj mesta. A taký človek profesionál, manažér, ĽUBOŠ MICHEĽ –  tu pri mne dnes stojí. Je to manažér s bohatými skúsenosťami zo zahraničia. Manažoval veľké a bohaté kluby, ktoré svojou organizáciou, ľuďmi, stanovenými cieľmi, pripomínajú veľké firmy. Dokáže zvládať tlak, pretože v takýchto firmách, ako sú futbalové kluby, sa počíta iba úspech. A rovnako vie nastavovať procesy a manažovať ľudí, aby sa spoločne dosiahol stanovený cieľ a posunuli sa veci vpred,“ uviedol Peter Pellegrini. Podľa jeho slov HLAS – sociálna demokracia podporuje v Prešovskom kraji, ako aj v meste dvoch silných kandidátov, ktorí posunú život ľudí v tomto regióne vpred. „ Michal Kaliňák, ktorý je kandidátom na župana a Ľuboš Micheľ, ktorý kandiduje na primátora mesta Prešov vytvárajú silný profesionálny tandem, ako rozhýbať doslova stojaté a zaspaté vody v tomto regióne. Prešovský kraj ako aj mesto Prešov potrebujú zásadnú zmenu a novú energiu a tú ponúkajú práve Michal Kaliňák a Ľuboš Micheľ,“ zôraznil líder HLASu – sociálna demokracia.
Ľuboš Micheľ vo svojom vystúpení zdôraznil, že chce zo zaspatého mesta urobiť mesto na úrovni. A tak sa nazýva aj jeho program. „Prešov si zaslúži rozvojový program, novú víziu, ktorá z neho urobí dobré miesto na život a kde sa budú cítiť ľudia dobre a bezpečne,“ uviedol Ľuboš Micheľ.
<< Späť k článkom