Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Prezidentka mala byť vo svojej správe oveľa kritickejšia k vláde

Patrícia Medveď Macíková
  Pani prezidentka podľa HLASu mohla a mala byť vo svojej správe o stave republiky oveľa kritickejšia voči vláde. „Mala...

 

Pani prezidentka podľa HLASu mohla a mala byť vo svojej správe o stave republiky oveľa kritickejšia voči vláde.
„Mala do očí povedať Eduardovi Hegerovi, že svoju úlohu absolútne nezvláda, pretože ľudia na Slovensku chudobnejú. Mala použiť oveľa kritickejší a ostrejší slovník. Bol by úplne namieste a občan by mal konečne pocit, že hlava štátu vyjadruje aj jeho postoje,“ povedal predseda HLASu Peter Pellegrini.

Opozičný líder ocenil v prejave prezidentky dve pasáže – o rastúcej chudobe ľudí a o ich práve na predčasné voľby. „Žiaľ, k týmto pozitívam v jej prejave treba dodať aj negatíva. Chudoba ľudí nerastie len kvôli zdražovaniu, ale najmä kvôli absolútnej neschopnosti vlády ľuďom pomôcť, čo pani prezidentka nespomenula. A právo na predčasné voľby by bolo fajn, ak by ho ľudia vedeli aj reálne naplniť prostredníctvom referenda – a práve tu pani prezidentka prispela k tomu, že slovenský občan dnes nemá právo povedať svojej vláde, aby konečne odišla,“ dodal Peter Pellegrini.

HLAS je presvedčený, že zodpovednosť za chaos a marazmus na Slovensku dnes nesie v plnom rozsahu trojica gor Matovič, Eduard Heger a Boris Kollár. „Tento triumvirát však môžeme konečne zastaviť, ak v parlamente neprejde zlý a škodlivý návrh štátneho rozpočtu. Je povinnosťou každého opozičného poslanca, aby tento návrh nepodporil, pretože dáva Slovensku reálnu nádej na predčasné voľby. Akonáhle bude dohoda na ich konaní, HLAS je pripravený po významných zmenách rozpočet podporiť,“ dodal Peter Pellegrini. HLAS podľa neho predloží k rozpočtu zásadný pozmeňovací návrh, aby bolo 800 miliónov eur presunutých z rezerv priamo do rozpočtu zdravotníctva. „Chceme mať istotu, že pre slovenských pacientov, lekárov i sestry bude na budúci rok dostatok prostriedkov,“ uzavrel Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom