Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Prezidentka musí začať konať, slová už nestačia

Patrícia Medveď Macíková
Prezidentka Zuzana Čaputová musí podľa strany HLAS – sociálna demokracia začať konať, pretože v súčasnej kritickej situácii už slová nestačia....

Prezidentka Zuzana Čaputová musí podľa strany HLAS – sociálna demokracia začať konať, pretože v súčasnej kritickej situácii už slová nestačia.

„Už včera mal u nej sedieť na koberci premiér Heger a odpovedať na otázky, čo vláda ide spraviť pre zastavenie umierania stoviek ľudí mesačne,“ povedal líder HLASu Peter Pellegrini.

HLAS pripomína, že prezident republiky patrí podľa slovenskej ústavy k výkonnej moci a vďaka priamej voľbe občanmi má nesmierne silný mandát. „Je čas na to, aby pani prezidentka v stredu v kritickej situácii navštívila rokovanie vlády a kládla priamo na ňom ministrom otázky a autoritou hlavy štátu ju donútila k akcii,“ dodal Peter Pellegrini.

Prezidentka by sa zároveň popri pandémii mala venovať aj ďalším zásadným spoločenským otázkam, ktoré priamo súvisia s neschopnosťou slovenskej vlády. HLAS preto pripomína svoju výzvu pani prezidentke na zorganizovanie okrúhleho stola s lídrami všetkých strán, ktoré majú zastúpenie v parlamente, aby sa konečne pohlo s prípravou referenda, ktoré si ústavným spôsobom vypýtalo 600-tisíc občanov.

<< Späť k článkom