Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Prezientka musí riešiť ústavnú krízu a nie kráľovskú korunováciu

Patrícia Medveď Macíková
Slovensko sa nachádza v hlbokej ústavnej kríze a prezidentka republiky ju musí riešiť okamžite. „Odstúpenia ministrov Vlčana a Káčera znamenajú...

Slovensko sa nachádza v hlbokej ústavnej kríze a prezidentka republiky ju musí riešiť okamžite.
„Odstúpenia ministrov Vlčana a Káčera znamenajú definitívny koniec Hegerovej vlády. Pani prezidentka dnes nemá inú možnosť, ako odobrať tejto vláde poverenie a vymenovať novú. Mala by však túto ústavnú krízu riešiť okamžite a uprednostniť ju pred účasťou na korunovácii anglického kráľa Karola III.,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.
Miesto hlavy štátu je podľa neho v týchto krízových dňoch na Slovensku, nie v zahraničí. „Ako bývalý predseda vlády viem, že medzinárodný program ústavných činiteľov sa pripravuje dlhý čas vopred. Nikdy som však v krízových situáciách ani na chvíľu neotáľal s návratom do vlasti. Kráľovská korunovácia je iste krásnym zážitkom, ale dnes by pani prezidentka mala rozhodne uprednostniť svoje domáce povinnosti,“ zdôraznil Peter Pellegrini.
Hegerova vláda sa podľa neho rozsypala ako domček z kariet. „Za pol roka tejto vlády v demisii z nej odišli štyria najdôležitejší ministri. Toto už nie je vláda, ale hrôzostrašný obraz chaosu, ku ktorému sa premiér priznal v priamom prenose,“ dodal Peter Pellegrini.
Poslanci HLASu sa dnes podpísali pod opozičný návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu, na ktorej by sa malo opäť hovoriť o termíne predčasných volieb. „HLAS sa výrazne podpísal pod odvolanie Hegerovej vlády, HLAS celé mesiace žiadal čo najskorší možný termín volieb, HLAS podal návrh na ich konanie ešte v júnovom termíne. Každé skrátenie tejto mizérie preto určite podporíme,“ uzavrel Peter Pellegrini.
<< Späť k článkom