Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Prijali sme Prvomájový manifest, zdôrazňuje právo na prácu, obhajobu národnoštátnych záujmov a reštart sociálnej politiky štátu

Patrícia Medveď Macíková
Strana HLAS – sociálna demokracia prijala na dnešnom zhromaždení v Liptovskom Mikuláši Prvomájový manifest, v ktorom vytýčila hlavné body svojej...

Strana HLAS – sociálna demokracia prijala na dnešnom zhromaždení v Liptovskom Mikuláši Prvomájový manifest, v ktorom vytýčila hlavné body svojej sociálnej politiky. Zdôraznila najmä právo na prácu, obhajobu národnoštátnych záujmov Slovenskej republiky a reštart sociálnej politiky štátu, ktorá má riešiť skutočné a aktuálne problémy ľudí.
„Každý občan Slovenskej republiky má právo na prácu, bývanie, vzdelanie, bezpečnosť, zdravý životný štýl a rovnaký prístup k všetkým službám štátu,“ definoval prvý bod manifestu líder HLASu Peter Pellegrini.
Strana trvá na tom, že prioritou každej sociálnej vlády musí byť človek a jeho lepší život od narodenia až po dôstojnú starobu. Sociálna politika podľa nej potrebuje zásadný reštart. „Táto vláda ju systematicky likviduje a tvrdí, že každý si má pomôcť ako vie. Vicepremiérka pre všetko Veronika Remišová radí ľuďom menej kúriť, Richard Sulík radí vykrúcať žiarovky. Už chýba len odporúčanie Igora Matoviča, aby sme prestali jesť,“ vyhlásil Peter Pellegrini.
HLAS zdôraznil potrebu obnovy skutočného sociálneho dialógu, ktorý musí rovnocenne rešpektovať záujmy všetkých strán – zamestnancov, zamestnávateľov i vlády. Zároveň sa vyslovil za dôslednú obhajobu národnoštátnych záujmov. „Eduard Heger je predseda vlády Slovenskej republiky, a nie iného štátu. Preto pri každom svojom zahraničnom rokovaní musí mať na pamäti záujmy Sloveniek, Slovákov a všetkých občanov tejto republiky. Ak by to tak robil, nemohli by sme počúvať jeho nezmyselné a hlúpe návrhy na európskej pôde, aby sa Slovensko okamžite odpojilo od ruského plynu a ropy. To by totiž znamenalo kolaps slovenského priemyslu a státisíce ľudí by sa ocitli na dlažbe,“ dodal Peter Pellegrini.
Vo svojom prejave zároveň ostro kritizoval vládu za nulovú pomoc ľuďom pri zdražovaní a prekrývanie tejto neschopnosťami zatýkaniami opozičných politikov. „Ako pandémia a vojna na Ukrajine súvisia s tým, že vláda ruší jedno sociálne opatrenie za druhým a ponecháva vlastných občanov napospas osudu? Zrušili plnohodnotný 13. dôchodok, obedy zadarmo, vekový strop na odchod do dôchodku, automat na minimálnu mzdu a ďalšie.  Táto vláda nedokáže, nevie a nechce pomôcť svojim občanom. Taká je a iná už nikdy nebude. A preto jediným riešením je zvoliť si vládu inú, ktorá tu bude pre ľudí a ktorá bude riešiť ich skutočné problémy,“ uzavrel Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom