Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Pripomíname ústavným činiteľom, že vyzývať ľudí na voľby je ich povinnosť

Patrícia Medveď Macíková
HLAS pripomína prezidentke republiky, predsedovi Národnej rady a predsedovi vlády, že vyzývať ľudí na účasť k akýmkoľvek voľbám je ich...

HLAS pripomína prezidentke republiky, predsedovi Národnej rady a predsedovi vlády, že vyzývať ľudí na účasť k akýmkoľvek voľbám je ich povinnosťou, ktorú si nesplnili.
„V prípade pani prezidentky je to, žiaľ, potvrdenie jej nie vždy šťastného prístupu, že keď treba mlčať, prehovorí, a keď treba prehovoriť, mlčí. Avšak pri predstaviteľoch vládnej koalície mám iný pocit – pocit, že im nízka účasť vyhovuje, pretože z nej politicky môžu profitovať ich kandidáti. A je plne v súlade s ich stokrát dokázanou snahou držať sa pri moci za akúkoľvek cenu,” povedal líder HLASu Peter Pellegrini.
Pre HLAS sú každé jedny voľby sviatkom demokracie a legitimita zvolených zástupcov občanov je o to vyššia, o čo viac ľudí sa na voľbách zúčastní. „Vtedy voľby odrážajú názor spoločnosti a je oveľa menšia možnosť, že sa k moci dostanú alebo sa pri nej udržia zástupcovia sfanatizovanej, politicky nesmierne škodlivej, ale vo voľbách disciplinovanej skupine ich prívržencov,” poznamenal Peter Pellegrini.
HLAS preto opätovne ľudí vyzýva, aby v sobotu prišli voliť. „Trinásť sobotňajších hodín od 7. do 20. je dnes jedinou možnosťou pre slovenských občanov, ako prejaviť svoj názor, a tento názor musia všetci rešpektovať. Prosím, nenechajme si tento jediný spôsob vziať! Voľby županov, primátorov, starostov či poslancov ovplyvňujú život v našom bezprostrednom okolí. Ak nám teda na našom kraji, meste či obci záleží, poďme voliť – je to náš jasný pokyn, kam sa majú v budúcnosti uberať,” dodal Peter Pellegrini.
<< Späť k článkom