Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Domov » Aktuality » Tlačové správy » Patrícia Medveď Macíková » Tlačová správa: Prírode och...

Tlačová správa: Prírode ochranu, ľuďom prácu

HLAS oceňuje krok ministra životného prostredia Jána Budaja, ktorý sa rozhodol zmeniť svoju reformu národných parkov a zakomponovať do nej […]

HLAS oceňuje krok ministra životného prostredia Jána Budaja, ktorý sa rozhodol zmeniť svoju reformu národných parkov a zakomponovať do nej mnohé návrhy, ktoré HLAS v tejto oblasti verejne prezentoval.
„Ústupky, ktoré dnes minister Budaj na spoločnej tlačovej konferencii s ministrom Vlčanom predstavil v ich spoločnom memorande, sa takmer zhodujú s tým, čo HLAS   žiada od samého počiatku. Keby si vládna koalícia nechala poradiť opozíciou i nezávislými na odborníkmi, mohli sme byť v ochrane prírody oveľa ďalej,“ povedal expert HLASU pre životné prostredie Peter Kalivoda. 
Environmentálna legislatíva musí reálne chrániť prírodu, no zároveň umožniť kvalitný životný priestor pre ľudí bývajúcich v chránených územiach, stanoviť podmienky pre turistov a vytvoriť fungujúci a udržateľný segment nášho hospodárstva.

<< Späť k článkom

Používaním stránok prevádzkovaných stranou HLAS súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasím Viac info