Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Programové vyhlásenie vlády považujeme za štandardné – chýbajú nám konkrétne riešenia

Patrícia Medveď Macíková
HLAS považuje PVV za štandardné, s chýbajúcimi konkrétnymi riešeniami na krízový stav v samospráve, zdravotníctve a v boji s cenami...

HLAS považuje PVV za štandardné, s chýbajúcimi konkrétnymi riešeniami na krízový stav v samospráve, zdravotníctve a v boji s cenami potravín.

HLAS – sociálna demokracia vníma PVV Ľudovíta Ódora ako štandardné, zodpovedajúce politickému mandátu, ktorý dostal od prezidentky Čaputovej. Považujeme ho za realistické zodpovedajúce stavu a problémom v ktorých sa ocitla krajina po vládach Matoviča a Hegera. Je dobré, že v rámci priorít sa sústreďuje na stabilizáciu verejných financií, záchranu čo najvyššej sumy eurofondov po zlyhaní Hegera a Remišovej. Vo  viacerých kľúčových oblastiach, ktoré reálne trápia ľudí je veľmi všeobecné. „Očakával by som, že sa z PVV dozvieme konkrétne opatrenia na zníženie cien potravín. Zároveň samosprávy zostávajú vo veľkej neistote, pretože vláda neponúka riešenia katastrofálnej finančnej situácie, v ktorej sa ocitli po Matovičových atómovkách,“ zdôraznil Peter Pellegrini. „V oblasti zdravotníctva by som očakával konkrétne opatrenia v súvislosti s rizikom prepadnutia financií z Plánu obnovy najmä v spojení s výstavbou nemocníc“, upozornil líder HLASu.
„Oceňujeme snahu pomôcť chudobným ľuďom v boji so zdražovaním potravín a energií. Budeme však pozorne sledovať, na základe akých kritérií chce vláda určiť, kto pomoc potrebuje a kto už nie. O adresnosti sa totiž ľahko hovorí, ale ťažšie je už ju realizovať v praxi. V programe nám chýbajú účinné systémové opatrenia v boji so zdražovaním. Dúfame, že podpora sociálnych služieb z Plánu obnovy sa konečne zaradí medzi priority, lebo dlhodobá sociálna a zdravotná starostlivosť potrebuje nevyhnutne reformu. Vítame aj snahu o zvýšenie príspevkov pre zdravotne postihnutých občanov, ako aj pomoc deťom, vrátane právnej ochrany, ale opäť budeme zvedaví na výšku vyčlenených finančných prostriedkov,“ povedal líder HLASu.
„Predpokladali sme, že v rámci rezortov ponúknu ministri verejnosti ešte pred voľbami reálny odpočet stavu v akom štát zanechala vláda Matoviča a Hegera,“ skonštatoval Pellegrini. Líder HLASu zdôraznil, že v parlamente vládu nepodporí, tak ako to avizovali od začiatku.

<< Späť k článkom