Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Pýtame sa na mikulcove majetkové prevody

Patrícia Medveď Macíková
HLAS – sociálna demokracia je presvedčený, že každý deň pôsobenia Romana Mikulca kresle ministra vnútra škodí ľuďom na Slovensku. „Namiesto...

HLAS – sociálna demokracia je presvedčený, že každý deň pôsobenia Romana Mikulca kresle ministra vnútra škodí ľuďom na Slovensku.
„Namiesto toho, aby sa Roman Mikulec venoval intenzívnej práci pre policajtov, jeho pôsobenie sprevádzajú škandály. Po kauzách s nákupom vrtuľníka, po cateringovom škandály, je na stole nový problém týkajúci sa ubytovne pre policajtov Saratov,“ uviedla podpredsedníčka HLASu Denisa Saková. “ Ministerstvo vymenilo ubytovňu Saratov spolu s obytným domom v Lamači za 50 apartmánov v Rači. Každý apartmán je vlastne hotelová izba vo výmere 15 – 18 m2 a vychádza cenovo na 6200 eur za m2. Novostavby v Rači vo výmere malých bytov sa pohybujú medzi 3500 – 4000 eur/m2. Preto sa pýtam, čo viedlo ministra k tejto nevýhodnej a luxusnej zámene a hlavne, či táto zámena musela byt podpísaná ministrom v demisii a nemohla počkať na nového ministra vnútra?” pýtala sa Denisa Saková. “ Rovnako je pri tejto zámene zaujímavá spoločnosť, ktorá tento obchod ponúkla. Firma Sekyra investor group má jedného zo spoločníkov človeka, ktorý už v minulosti realizoval s ministerstvom vnútra aj iné zaujímavé majetkové zámeny,“ dodala Denisa Saková. Poslanec HLASu – sociálna demokracia Matúš Šutaj Eštok zase upozornil na úzke prepojenia ministra Mikulca s Ladislavom Martinkovičom. “ Ide o človeka, ktorý kšeftuje s palivami a voči štátu mal donedávna vysoké dlhy. Bol zároveň blízkym priateľom siskára a podnikateľa Františka Böhma, ktorý cez čínske firmy prepieral desiatky eur,“ uviedol generálny tajomník HLASu. “ Keďže sa pán minister ako obvykle neunúva vysvetľovať svoje temné stránky, verejne sa pýtam: poznáte sa s Ladislavom Martinkovičom a pravidelne sa s ním stretávate v súkromnom bratislavskom klube Penati? Viete o jeho trestnej činnosti v oblasti pohonných  hmôt? Poskytujete, alebo ste mu v minulosti poskytovali citlivé informácie, ktorými ste ako minister disponovali?“,  verejne sa spýtal poslanec HLASu. “ Čakám na odpoveď a ak budete mlčať som pripravený zverejniť ďalšie informácie o pozadí financovania strany OĽANO,“ zdôraznil Matúš Šutaj Eštok.

<< Späť k článkom