Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Rast dôchodkov sa určite nespomalí! Do zákona sa dá poistka

Patrícia Medveď Macíková
Rast dôchodkov sa kvôli úprave systému valorizácie 1. januára 2024 určite nespomalí. Zabezpečí to poistka v zákone. “Nikto v tejto...

Rast dôchodkov sa kvôli úprave systému valorizácie 1. januára 2024 určite nespomalí. Zabezpečí to poistka v zákone. “Nikto v tejto chvíli nevie ako presne sa bude vyvíjať dôchodcovská inflácia v tomto roku, napriek tomu na verejnosti kolujú rôzne odhady, ktoré zneisťujú seniorov. Preto vložíme do zákona prechodné ustanovenie, na základe ktorého sa k 1. januáru 2024 dôchodky zvýšia podľa výhodnejšej alternatívy. Teda buď sa použije 6, alebo 9 mesačné obdobie dôchodcovskej inflácie”, uviedol podpredseda strany Hlas – sociálna demokracia Erik Tomáš.
Vo všeobecnosti je podľa neho dlhšie obdobie pre stanovenie valorizácie dôchodkov presnejšie a pružnejšie a na tomto systéme je zhoda aj s ministerstvom práce, sociálnych veci a rodiny. “Situácia seniorov by vyzerala inak, keby parlament schválil návrh Hlasu na mimoriadnu valorizáciu dôchodkov od 1. júla tohto roka. Bývalá vládna koalícia ho však nepodporila. Teši nás, že k tomuto dátumu sa aspoň konečne podarilo rozmraziť minimálne dôchodky, ktoré súčasná vláda zmrazila ešte v roku 2020”, uzatvára Tomáš.
<< Späť k článkom