Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Rázsochy z Plánu obnovy definitívne nebudú

Patrícia Medveď Macíková
Na základe dnešného stretnutia vicepremiérky Lívie Vašákovej a ministra zdravotníctva Michala Palkoviča so zástupcami politických strán, ktoré sa konalo na...

Na základe dnešného stretnutia vicepremiérky Lívie Vašákovej a ministra zdravotníctva Michala Palkoviča so zástupcami politických strán, ktoré sa konalo na pôde Národnej rady SR, padlo jendnoznačné rozhodnutie, že nová národná univerzitná nemocnica na bratislavských Rázsochách definitívne nebude. Hegerovo-Matovičova vláda absolútne zlyhala, zahmlievala, nepočúvala rady odborníkov a dva roky ohrozovala reputačné riziko Slovenskej republiky v tom, že miliarda z Plánu obnovy prepadne.
Zuzana Dolinková:
,,Mrzí ma, že dnes sa jasne potvrdili tvrdenia strany HLAS, ktorá implementáciu Plánu obnovy od začiatku odborne spochybňovala. Vyše roka sme upozorňovali na to, že pri výstavbe Rázsoch sa neplnia míľniky a termíny a že Rázsochy z Plánu obnovy nebudú, pretože sa jednoducho a prakticky nedá plán ich výstavby stihnúť. HLAS opakovane žiadal expremiéra Hegera, aby priznal svoje politické zlyhanie a vyčlenil peniaze určené na výstavbu národnej univerzitnej nemocnice Rázsochy zo štátneho rozpočtu. Trestuhodne sme premrhali dva roky preto, aby Hegerova vláda využila jedinečné peniaze z Bruselu pre pacientov a zdravotníkov a začala stavať národnú univerzitnú nemocnicu v Bratislave. Pozitívne je aspoň to, že úradnícka vláda konečne problém Rázsoch z Plánu obnovy pomenovala a racionálne verejnosti povedala, že manažment Plánu obnovy v rámci zdravotníctva zlyhal a riešením je preto alokovať 281 mil. €  na tie projekty, ktoré sú dostatočne pripravené ich do konca júna 2026 dokončiť.”
<< Späť k článkom