Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Reakcia na rozhodnutie Ústavného súdu SR

Patrícia Medveď Macíková
Ústavný súd dnes ľuďom oznámil, že nie je v ich moci skončiť s vládou Igora Matoviča a Eduarda Hegera. Je...

Ústavný súd dnes ľuďom oznámil, že nie je v ich moci skončiť s vládou Igora Matoviča a Eduarda Hegera. Je to strašné zistenie pre slovenskú demokraciu. Ľudia sa dnes dozvedeli, že jediné právo ovplyvňovať veci verejné majú len raz za štyri roky vo volebnej miestnosti. A zároveň svojím hlasom dávajú bianko šek akejkoľvek mizernej vláde, ktorú štyri roky nikto a nič neodlepí z jej stoličiek.
Výsledkom tohto rozhodnutia bude ešte väčšia frustrácia a ešte väčší hnev slovenských občanov. Vidia, že vláda je absolútne neschopná, ale nemajú žiadne ústavné možnosti, ako sa jej zbaviť. Jediným výsledkom bude čoraz väčšie napätie v spoločnosti, pretože ľudia sa svojich práv budú domáhať inak.
Voľby sú dnes poslednou demokratickou možnosťou, ako môže občan Slovenskej republiky prejaviť svoj názor a všetci tento názor musia rešpektovať. HLAS preto vyzýva ľudí, aby toto právo využili už v sobotu v krajských a komunálnych voľbách.
Referendum o druhej otázke vzhľadom na časové termíny už nemá schopnosť zbaviť moci Igora Matoviča a Eduarda Hegera. Naopak, toto referendum vedia vyriešiť poslanci Národnej rady jediným hlasovaním, ak podporia zmenu ústavy, umožňujúcu predčasné voľby. Po dnešnom verdikte Ústavného súdu HLAS ešte dôraznejšie vyzýva všetkých poslancov, ktorí nepohŕdajú vôľou ľudu, aby mu zmenou ústavy dali možnosť jeho moc aj skutočne prejaviť.
<< Späť k článkom