Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Referendum musí byť len o predčasných voľbách

Patrícia Medveď Macíková
Jediným cieľom referenda musí byť pád vlády Igora Matoviča a vypísanie predčasných parlamentných volieb. „Ľudia už majú Igora Matoviča po...

Jediným cieľom referenda musí byť pád vlády Igora Matoviča a vypísanie predčasných parlamentných volieb.

„Ľudia už majú Igora Matoviča po krk a želajú si jeho odchod. Zároveň sa však líšia v postojoch k rôznym ideologickým, kultúrnym a sociálnym otázkam. Týchto ľudí nesmieme rozdeliť a znechutiť. Preto referendum musí riešiť jedinú tému, a to dosiahnutie predčasných parlamentných volieb,“ vyhlásil líder HLASu Peter Pellegrini.

HLAS vyzýva všetky zodpovedné politické strany, ktoré si želajú odchod súčasnej vlády, aby boli schopné spolupráce v záujme dosiahnutia spoločného cieľa. „Referendum nesmie byť majetkom jednej politickej strany a nesmie riešiť iné otázky, ktoré s pádom vlády nesúvisia,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

HLAS ustúpil od svojho pôvodného plánu zaradiť do referenda aj otázku zo sociálnej oblasti a vyzýva k rovnakému postupu aj ostatné subjekty. „Kľúčovým predpokladom pre lepšiu slovenskú budúcnosť je odchod Igora Matoviča, ktorý čoraz viac ohrozuje samotné základy demokracie. Spája sa s fašistami, uzurpuje si kompetencie iných ministrov a chystá sa rozdeľovať ľudí novými kultúrnymi vojnami. Slovensko sa stalo bezmocnou hračkou jediného človeka, ktorý sa nezastaví pred ničím, a s tým je treba čím skôr skončiť,“ uzavrel Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom