Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Remišová musí vysvetliť financovanie strany

Patrícia Medveď Macíková
Na viac ako milión eur, ktoré plánuje Remišovej ministerstvo vynaložiť na súťaže nápadov, takzvané Hackatony, by sa mal pozrieť Najvyšší...

Na viac ako milión eur, ktoré plánuje Remišovej ministerstvo vynaložiť na súťaže nápadov, takzvané Hackatony, by sa mal pozrieť Najvyšší kontrolný úrad. Podľa poslanca NR SR Richarda Rašiho, podpredsedu strany HLAS a bývalého vicepremiéra Remišová zadala zakázku človeku, ktorý podnikal s veriteľmi strany Za ľudí.
„Zadĺžená strana Za ľudí má okrem Andreja Kisku ďalších dvoch veriteľov, spolumajiteľov NAY, a.s., Petra Zálešáka, ktorému má do 31.5.2023 splatiť 900 000 eur plus úroky a Jána Tomáša, ktorému má splatiť 600 000 plus úroky do konca mája budúceho roka. Časť týchto peňazí už zrejme splatila,“ uviedol R. Raši.
A práve so spoločnosťou Nay, a.s. sa 7. apríla 2021 zlúčila spoločnosťou NAYTROLABS, s.r.o., ktorej konateľom a spoločníkom bol  Dušan Duffek a firmu spoluvlastnila aj spoločnosť NAY.
„A aká to náhoda, práve iná firma Dušana Duffeka, Campus City s.r.o., získala viac ako miliónovú zákazku na organizovanie 20 hackathonov pre Remišovej ministerstvo v čase, keď má strana Za ľudí problém so splácaním pôžičky,“ uviedol Raši.

Bývalý vicepremiér zároveň spochybnil súťaž, ktorá mala podmienku, aby víťaz mal skúsenosti s podobnými akciami za 200 tis.€. A firma pána Duffeka má referencie sotva za 50 tis.,“ povedal Raši. Doplnil, že doteraz robil Duffek hackatony za 5-15 tis. eur.
„Je to zvláštna náhoda, že Veronika Remišová vyčlení milión eur na organizovanie Hackatonov a súťaž úplnou náhodou vyhrá spoločník dvoch Veriteľov Remišovej strany – Dušan Duffek,“ vyhlásil Raši, ktorý dodal, že už v minulosti úrad vicepremiéra organizoval hackatony vo vlastnej réžií a stáli len pár stoviek eur.
Raši zároveň vyzval Remišovú, aby ukázala, kedy zo straníckeho účtu splatila akú časť dlhu voči trom pánom – Kiskovi, Zálešákovi a Tomášovi. Zároveň ju vyzval, aby
túto zmluvu so spoločníkom svojich veriteľov zrušila a Hackatony organizovala vo vlastnej réžii, ako to robil Peter Pellegrini. „A milión eur, ktoré tak ušetrí, môže vláda venovať ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú a nie na PR aktivity najneschopnejšej ministerky Remišovej,“ uzavrel Raši.

<< Späť k článkom