Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Domov » Aktuality » Tlačové správy » Patrícia Medveď Macíková » Tlačová správa: Remišová mu...

Tlačová správa: Remišová musí vysvetliť financovanie strany

Na viac ako milión eur, ktoré plánuje Remišovej ministerstvo vynaložiť na súťaže nápadov, takzvané Hackatony, by sa mal pozrieť Najvyšší […]

Na viac ako milión eur, ktoré plánuje Remišovej ministerstvo vynaložiť na súťaže nápadov, takzvané Hackatony, by sa mal pozrieť Najvyšší kontrolný úrad. Podľa poslanca NR SR Richarda Rašiho, podpredsedu strany HLAS a bývalého vicepremiéra Remišová zadala zakázku človeku, ktorý podnikal s veriteľmi strany Za ľudí.
„Zadĺžená strana Za ľudí má okrem Andreja Kisku ďalších dvoch veriteľov, spolumajiteľov NAY, a.s., Petra Zálešáka, ktorému má do 31.5.2023 splatiť 900 000 eur plus úroky a Jána Tomáša, ktorému má splatiť 600 000 plus úroky do konca mája budúceho roka. Časť týchto peňazí už zrejme splatila,“ uviedol R. Raši.
A práve so spoločnosťou Nay, a.s. sa 7. apríla 2021 zlúčila spoločnosťou NAYTROLABS, s.r.o., ktorej konateľom a spoločníkom bol  Dušan Duffek a firmu spoluvlastnila aj spoločnosť NAY.
„A aká to náhoda, práve iná firma Dušana Duffeka, Campus City s.r.o., získala viac ako miliónovú zákazku na organizovanie 20 hackathonov pre Remišovej ministerstvo v čase, keď má strana Za ľudí problém so splácaním pôžičky,“ uviedol Raši.

Bývalý vicepremiér zároveň spochybnil súťaž, ktorá mala podmienku, aby víťaz mal skúsenosti s podobnými akciami za 200 tis.€. A firma pána Duffeka má referencie sotva za 50 tis.,“ povedal Raši. Doplnil, že doteraz robil Duffek hackatony za 5-15 tis. eur.
„Je to zvláštna náhoda, že Veronika Remišová vyčlení milión eur na organizovanie Hackatonov a súťaž úplnou náhodou vyhrá spoločník dvoch Veriteľov Remišovej strany – Dušan Duffek,“ vyhlásil Raši, ktorý dodal, že už v minulosti úrad vicepremiéra organizoval hackatony vo vlastnej réžií a stáli len pár stoviek eur.
Raši zároveň vyzval Remišovú, aby ukázala, kedy zo straníckeho účtu splatila akú časť dlhu voči trom pánom – Kiskovi, Zálešákovi a Tomášovi. Zároveň ju vyzval, aby
túto zmluvu so spoločníkom svojich veriteľov zrušila a Hackatony organizovala vo vlastnej réžii, ako to robil Peter Pellegrini. „A milión eur, ktoré tak ušetrí, môže vláda venovať ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú a nie na PR aktivity najneschopnejšej ministerky Remišovej,“ uzavrel Raši.

<< Späť k článkom

Používaním stránok prevádzkovaných stranou HLAS súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasím Viac info