Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Remišová oklamala vládu aj ľudí

Patrícia Medveď Macíková
    Ministerka investícii, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová oklamala ľudí aj vládu, keď svoje ministerstvo presťahovala do jednej z najvyšších budov v Bratislave. Vláde tvrdila,...

 

 

Ministerka investícii, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová oklamala ľudí aj vládu, keď svoje ministerstvo presťahovala do jednej z najvyšších budov v Bratislave. Vláde tvrdila, že ušetrí viac ako 700 tisíc eur ročne, v skutočnosti je nový nájom oproti predošlým drahší o približne milión eur za rok. Upozornil na to dnes na tlačovej besede podpredseda strany HLAS a poslanec NR SR Richard Raši.

 

Raši upozornil na netransparentné obstarávanie, keď Remišová si najskôr nechala urobiť analýzu, pri ktorej zvýšila  požadovanú plochu tak, aby zostali len dve možnosti od jednej finančnej skupiny. Zároveň nerešpektovala odporúčania Útvaru hodnoty za peniaze, aby na jedného zamestnanca prenajala maximálne 14 metrov štvorcových, ona prenajala približne 19 a tým o 35 percent nájom predražila.

Rašiho asistent a bývalý poradca vicepremiérov Pellegriniho a Rašiho Martin Dorčák tiež upozornil, že Remišová stále utajuje nielen zoznam vybavenia svojej kancelárie, ale aj pôdorys 26teho poschodia, na ktorom sa nachádza ministerský trakt.

„Po nákupoch luxusných dizajnových sedačiek zo 8 000 eur, konferenčého stola za 14 000 eur či leňošiek pre vodičov, ktoré museli mať čierne, kovové a matné nožičky, sme našli aj špecifikáciu stola, ktorý musel mať hranu zrezanú v 15 – 25 percentnom uhle. Nech mi nikto nehovorí, že obstarávanie takto vyšpecifikovaného nábytku nebolo ušité na mieru niekomu konkrétnemu,“ uzavrel Dorčák.

<< Späť k článkom