Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Remišová porušuje infozákon, podali sme podnet

Patrícia Medveď Macíková
Strana HLAS podala podnet voči ministerke investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronike Remišovej za porušovanie infozákona. „Pani Remišová sa transparetnosťou...

Strana HLAS podala podnet voči ministerke investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronike Remišovej za porušovanie infozákona. „Pani Remišová sa transparetnosťou oháňa, iba keď jej to vyhovuje, sama však už tretí mesiac porušuje infozákon a nezverejňuje vystavené objednávky a uhradené faktúry svojho ministerstva,“ upozornil bývalý vicepremiér, poslanec NR SR a podpredseda strany HLAS Richard Raši.
Na porušovanie infozákona, ktorý každej inštitúcií pracujúcej s verejnými zdrojmi prikazuje na svojom webovom sídle zverejňovať vystavené objednávky do 10 pracovných dní a uhradené faktúry do 30 dní, upozornil už vo štvrtok Rašiho asistent Martin Dorčák. V noci z piatka na sobotu 11. marca na stránke MIRII SR objavil súbor s vystavenými objednávkami, uhradené faktúry však neboli zverejnené ani v pondelok 13. marca o 9.00. „Keďže rezort pani Remišovej nakupuje luxusný nábytok za desaťtisíce eur, verejná kontrola je mimoriadne potrebná. Preto sme pani ministerku Remišovú vyzvali, aby zjednala nápravu a zároveň sme podali podnet na okresný úrad,“ uzavrel Dorčák.
<< Späť k článkom