Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Remišová zaplatila advokátom viac ako 50 000 eur, aby uchránili 33 000 eur

Patrícia Medveď Macíková
Advokátska kancelária, ktorú vybrala Remišová bez súťaže, oba spory prehrala Strana HLAS dnes upozornila na bezprecedentné míňanie peňazí daňových poplatníkov...

Advokátska kancelária, ktorú vybrala Remišová bez súťaže, oba spory prehrala

Strana HLAS dnes upozornila na bezprecedentné míňanie peňazí daňových poplatníkov na Ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie, ktoré vedie Veronika Remišová. Ako na tlačovej besede informoval asistent poslanca Richarda Rašiho Martin Dorčák, ministerka Remišová si za 72 000 eur najala advokátsku kanceláriu Polaček and partners, aby uchránila sumu 33 000, ktorú od ministerstva súdnou cestou žiadajú dve fyzické osoby. Aj napriek tomu, že advokátom ministerstvo podľa zverejnených faktúr už vyplatilo sumu 50 679 eur, oba súdne spory na prvostupňovom súde rezort prehral.
„Keby ministerstvo zastupovali jeho zamestnanci z právneho odboru, ušetrili by do tejto chvíle viac ako 50 000 eur. Ak spor prehrajú aj na odvolacom súde, daňoví poplatníci zaplatia okrem istiny aj trovy, úroky z omeškania a 72 000 eur za advokátov, ktorých si Remišová vybrala bez verejnej súťaže na základe výnimky v zákone o verejnom obstarávaní,“ upozornil Dorčák.
Martin Dorčák tiež upozornil na neštandardný fakt, že komunikáciu s advokátskou kanceláriou Polaček and partners nevedie právny odbor ministerstva, ale priamo riaditeľ ministerkinej kancelárie a nová tvár strany Za ľudí Ján Magušin. „Ten Ján Magušin, ktorý v roku 2021 dostal od ministerky na odmenách 17 000 eur,“ dodal Dorčák. Zároveň vyzval Najvyšší kontrolný úrad, aby toto plytvanie peniazmi daňových poplatníkov prešetril.

<< Späť k článkom