Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Rešpektujeme vyhlásenie referenda

Patrícia Medveď Macíková
HLAS rešpektuje vyhlásenie termínu referenda prezidentkou republiky. Veríme však, že vyhlásenie referenda sa nestane zámienkou pre poslancov Národnej rady, aby...

HLAS rešpektuje vyhlásenie termínu referenda prezidentkou republiky. Veríme však, že vyhlásenie referenda sa nestane zámienkou pre poslancov Národnej rady, aby opäť odsunuli na neskôr rokovanie o zmene ústavy. Stále platí, že umožnenie konania predčasných volieb, či už prostredníctvom parlamentu alebo ďalšieho referenda, je povinnosťou a verejným prísľubom Igora Matoviča, Richarda Sulíka i Borisa Kollára. Preto opäť vyzývame všetkých poslancov Národnej rady, aby zmenu ústavy schválili už v parlamente a neprenášali svoju zodpovednosť v tejto mimoriadne dôležitej otázke na slovenských občanov.
HLAS je však sklamaný z vyjadrenia pani prezidentky, že nebude vyzývať občanov na účasť v referende. Je to ďalšie zneváženie priamej demokracie a možnosti občanov Slovenskej republiky aktívne zasahovať do správy vecí verejných. HLAS veľmi kriticky zhodnotil už fakt, že ani jeden z troch najvyšších ústavných činiteľov nevyzval prostredníctvom verejnoprávnych médií ľudí na účasť v krajských a komunálnych voľbách. Rozhodnutie pani prezidentky nevyzvať ľudí na účasť je pokračovaním nezdravého trendu, kedy predovšetkým politici vládnej koalície nerešpektujú občana ako jediného nositeľa moci v Slovenskej republike. Zodpovedný politik sa nesmie báť nechať ľuďom vystaviť zrkadlo svojej práci či už vo voľbách, alebo v referende.
<< Späť k článkom