Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Riešia štvorkolky, ale nie samosprávy

Patrícia Medveď Macíková
Strana Hlas – sociálna demokracia odmieta pasivitu dočasného premiéra Ľudovíta Ódora, ktorý nečinnosťou svojej vlády prispieva k rozkladu samospráv. „Vláda...

Strana Hlas – sociálna demokracia odmieta pasivitu dočasného premiéra Ľudovíta Ódora, ktorý nečinnosťou svojej vlády prispieva k rozkladu samospráv.
„Vláda si dnes našla čas, aby rozhodla o kúpe 190 miliónových štvorkolesových obrnených vozidiel pre slovenskú armádu. Ale premiér Ódor si nenašiel čas na prijatie starostov a primátorov, ktorí vďaka vysokým cenám energií majú dieru vo svojich rozpočtoch a požadujú od vlády 100 miliónovú pomoc. Ja už fakt neviem, či niektorí politici alebo úradníci to nemajú v hlave poriadku,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.
„Každý deň mám stretnutia s primátormi a starostami. Za ostatne tri dni som bol s tými, ktorých kolegovia sú na maródke aby šetrili peniaze vlastnej obci, s tými, ktorí z posledných peňazí uhradia mzdy zamestnancov, ale už nemajú na odvody. Ak starostovia po 16 rokoch vo funkcii si musia zobrať úver na zaplatenie zlých rozhodnutí dua Heger – Matovic, to vsetko dokazuje, že kolaps samospravy sa blíži“ hovori Michal Kaliňák, člen predsednictva HLASu a expert na samosprávy.
Podľa jeho slov, ak premier Ľudovít Ódor odmieta stretnutie so zástupcami samospráv, nielenže zvyšuje napätie a neistotu v samosprávach, ale dokazuje, že jeho vláda nemá záujem stabilizovať základné životné funkcie tisícok samospráv, čo je odborne neprijateľné a spoločensky nezodpovedné.
Strana HLAS – sociálna demokracia je pripravená pomôcť mestám a obciam stabilizovať ich situáciu a naštartovať rozvoj regiónov.
Podľa Michala Kaliňáka, „O prioritách Ódora a jeho vlády hovorí to, že život ľudí v obciach a mestách ho zjavne nezaujíma a, že samosprávy uz nebudú mať v jeseni za čo kúriť a svietiť. Tak sa budeme po tme naháňať na štvorkolesových vozidlách a svietiť si ich svetlami.“
<< Späť k článkom