Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Rozhodnutie o skorších predčsných voľbách je výlučne v rukách iba SaS

Patrícia Medveď Macíková
  Rozhodnutie o termíne predčasných volieb je výlučne v rukách SaS. „Vyzývam Richarda Sulíka a stranu SaS, aby uprednostnili záujem...

 

Rozhodnutie o termíne predčasných volieb je výlučne v rukách SaS. „Vyzývam Richarda Sulíka a stranu SaS, aby uprednostnili záujem ľudí pred politickými záujmami Igora Matoviča a Eduarda Hegera a pomohli v utorok schváliť júnový termín predčasných volieb. S hlasmi SaS je za júnový termín minimálne 91 hlasov, bez potreby nechať sa vydierať Igorom Matovičom, Eduardom Hegerom či Veronikou Remišovou,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.

Čo najskoršie možné predčasné voľby sú predovšetkým v záujme ľudí a v záujme Slovenska. „Záujem ľudí je nemať v týchto ťažkých časoch vládu bez akéhokoľvek mandátu a bez množstva právomocí, záujem ľudí je prestať čím skôr chudobnieť a mať pripravený zodpovedný štátny rozpočet na budúci náročný rok. Na druhej strane je záujem torza vládnej koalície, ktorá chce o tri mesiace navyše poberať tučné poslanecké platy, naliať do straníckych pokladníc milióny navyše zo štátneho rozpočtu a čo najdlhšie zneužívať orgány činné v trestnom konaní na kriminalizáciu opozície. Ktorý z týchto záujmov by mal dostať prednosť?“ spýtal sa Peter Pellegrini.

HLAS je presvedčený, že akékoľvek umelé predlžovanie nevídaného marazmu, v ktorom sa Slovensko nachádza, je v priamom rozpore so záujmami slovenských občanov. „Rozhodnutie má dnes v rukách Richard Sulík a SaS. Niet žiadneho dôvodu trvať na tom, že musí byť dosiahnutá dohoda iba v rámci bývalej vládnej koalície, keďže SaS je dnes opozičná strana, bez hlasov ktorej by v decembri nepadla Hegerova a Matovičova vláda. Preto znovu vyzývam SaS, aby svojím hlasovaním nenechali pri moci neschopnú vládu neschopného premiéra desať mesiacov po jej páde,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom