Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Rušenie nemocníc nie je žiadnou reformou

Patrícia Medveď Macíková
Rušenie regionálnych nemocníc bez výstavby nových špičkových zariadení nie je podľa strany HLAS – sociálna demokracia žiadnou reformou. Ak okyptená...

Rušenie regionálnych nemocníc bez výstavby nových špičkových zariadení nie je podľa strany HLAS – sociálna demokracia žiadnou reformou. Ak okyptená vládna koalícia napokon definitívne pretlačí svoj kontroverzný návrh, výsledkom bude menej dostupná zdravotná starostlivosť pre ľudí v regiónoch.

„Reformu nemocníc Slovensko potrebuje, no vládna koalícia ako obyčajne stavia dom od strechy. Plánom mojej vlády bola výstavba a obnova špičkových koncových nemocníc, v ktorých by pacienti sami vyhľadávali ošetrenie pre jeho vysokú kvalitu. Zároveň sa mali dva roky podrobne vyhodnocovať dáta o regionálnych nemocniciach, a nie od zeleného stola v Bratislave rušiť lôžka či celé oddelenia. Vláda pritom otvorene priznáva, že takýto zoznam zrušených oddelení už existuje, no zverejní ho až po budúcoročných komunálnych voľbách. Je to nepoctivá a neférová hra s občanmi, ktorú HLAS v žiadnom prípade nepodporí,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom