Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Rušíme plánové podujatia v regiónoch, členovia sa zapoja do humanitárnej pomoci

Patrícia Medveď Macíková
Strana HLAS – sociálna demokracia kvôli vojne na Ukrajine ruší dlhodobo plánované podujatia politického charakteru v slovenských obciach a mestách....

Strana HLAS – sociálna demokracia kvôli vojne na Ukrajine ruší dlhodobo plánované podujatia politického charakteru v slovenských obciach a mestách. Namiesto toho sa štruktúry HLASu zapoja do humanitárnej pomoci vojnovým utečencom a obetiam konfliktu.

„V týchto nesmierne ťažkých časoch, aké dnes žije Slovensko, ale predovšetkým náš východný sused, by každá rozumná politická strana mala vedieť, ako sa má zachovať. HLAS jasne povedal, že nebude z tejto krízy vytĺkať žiaden politický kapitál. V centre našej pozornosti bude vždy stáť človek a jeho skutočné problémy, a tie sú dnes na míle vzdialené politickým sporom,“ povedal líder HLASu Peter Pellegrini.

Vedenie HLASu vyzvalo regionálne štruktúry strany na celom Slovensku, aby všetku svoju energiu, čas aj prostriedky zamerali na pomoc ľuďom, ktorí ju dnes najviac potrebujú. Zároveň ich požiadalo, aby svoju aktivitu viedli predovšetkým s cieľom pomôcť, bez zbytočnej medializácie či propagácie na sociálnych sieťach a zneužívania na sebaprezentáciu. „Vtedy je tá pomoc od srdca, vtedy je myslená nezištne. Už dnes ďakujem všetkým členom a sympatizantom HLASu, predovšetkým na východnom Slovensku, ktorí už niekoľko dní pomáhajú vo svojom okolí a tam, kde je to naozaj potrebné,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom