Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Seniori potrebujú plnohodnotný 13. dôchodok, ktorý im táto vláda zobrala

Patrícia Medveď Macíková
  Návrhy ministra práce Milana Krajniaka na pomoc seniorom považuje HLAS za nedostatočné. „Seniori musia dostať plnohodnotný 13. dôchodok, ktorý...

 

Návrhy ministra práce Milana Krajniaka na pomoc seniorom považuje HLAS za nedostatočné. „Seniori musia dostať plnohodnotný 13. dôchodok, ktorý im táto vláda hneď na začiatku zobrala,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.

HLAS už na najbližšiu parlamentnú schôdzu predloží vlastný návrh riešenia pomoci štátu dôchodcom. „Po roku drastického zdražovania nie je možné vybaviť dôchodcov drobnými. Je katastrofou, že až teraz vláda prvé peniaze, ktoré majú byť pre seniorov „navyše“, teda nie iba dávkou vyplatenou vopred. Táto pomoc musí zodpovedať dvanástim mesiacom výrazného poklesu životnej úrovne slovenských dôchodcov,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

HLAS pripomína, že namiesto pomoci ľuďom sa vláda ako obvykle venuje sama sebe. „Odchádzajúci minister hospodárstva Richard Sulík si už balí kufre a necháva Slovensko napospas prichádzajúcej energetickej kríze. A minister financií Igor Matovič, ktorému sa rúca koalícia a štát kolabuje, na sociálnej sieti veselo zverejňuje vypité pivko počas dovolenky. Je to absolútne pohŕdanie ľuďmi a ich skutočnými problémami,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom