Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Slovensko okamžite potrebuje predčasné voľby

Patrícia Medveď Macíková
Vládna koalícia definitívne skončila – s obrovskou hanbou, fiaskom a úplným zlyhaním. Slovensko preto okamžite potrebuje predčasné parlamentné voľby. „Je...

Vládna koalícia definitívne skončila – s obrovskou hanbou, fiaskom a úplným zlyhaním. Slovensko preto okamžite potrebuje predčasné parlamentné voľby.

„Je nemysliteľné, aby sme boli v parlamente ďalšie mesiace svedkami ďalších hádok a urážania. Preto vyzývam všetky parlamentné politické strany, aby sme začali rokovania o termíne predčasných volieb. HLAS je v prípade dohody na predčasných voľbách pripravený podporiť všetky potrebné návrhy, aby sa ľudia a firmy konečne dočkali pomoci od štátu. Ale najväčšou pomocou pre Slovensko bude odchod Igora Matoviča a Eduarda Hegera,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.

HLAS vyzýva Eduarda Hegera, aby bezodkladne požiadal parlament o vyslovenie dôvery svojej vláde. Vyzýva aj prezidentku republiky, aby si pred menovaním nových ministrov vyžiadala od premiéra 76 podpisov poslancov, ktorí mienia vládu podporovať. „Ak jej ich Eduard Heger nedonesie, je načase, aby sa pani prezidentka chopila iniciatívy a začala rokovania s politickými lídrami o predčasných voľbách,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom